Şili Ulusal İtfaiye Teşkilatı, 100 adet Magirus yangın söndürme aracı aldı

0
2350
magirus-cng-fire-engine-02
1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Thomas Hilse, İtfaiye İş Birimi'nin sorumluluğunu üstlenecek ve Magirus'un CEO'su olacak.
Renault Trucks


CNH Industrial’ın küresel yangın söndürme araçları markası Magirus, Şili Ulusal İtfaiye Teşkilatı Junta Nacional de Bomberos de Chile (JNBC)’ye 100 adet yangın söndürme aracını teslim etti.

Teslimat, 2016 yılında ulusal ve özel bölgesel görevler için alınan siparişleri kapsıyor. Araçlar üç kategoride teslim edildi: TLF 4000 yarı şehir tipi yangın söndürme araçları, TLF 4000 tüm tekerlerden çekişli yarı şehir tipi yangın söndürme araçları ve tüm tekerlerden çekişli TLF 3000 orman yangını söndürme araçları.

Resmi müşteri kabul töreni Magirus’un Almanya Ulm’deki genel merkezinde üst düzey temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Yangın söndürme araçları, Magirus Mükemmellik Merkezi’nin test sahasında müşterilerin incelemesi için özel olarak dizildi.

Şili İtfaiye Teşkilatı temsilcilerine sembolik anahtar teslimi Magirus CEO’su Marc Diening tarafından yapıldı. Bu sembolik anahtar tesliminin sıradışı yönü yerden 30 metre yüksekte gerçekleştirilmesiydi. İki adet Magirus M42L-AS merdivenli araç kullanarak araçları kuşbakışı görme olanağı bulan delegasyon, havada “İyi bir yolculuk yapın ve gelecekteki bütün görevlerinizden güvenli dönün” şeklinde bir itfaiye selamı aldı.

100 adet Magirus yangın söndürme aracının hepsi 299 beygir gücündeki motorla donatılan IVECO Eurocargo şasisi üzerine üretildi. Tamamen çelik kabin sayesinde C4 Semiurbano yangın söndürme kamyonları, 1+8 kişilik bir takımı taşımak için tasarlandı. 71 adet aracın 55 adedi, 4×2 çekiş düzenine sahip 160E30 modeli ile sipariş verildi. Çift tekerli tüm tekerlerden çekişli 16 adet 150E30W modeli ise zorlu arazi şartlarında daha iyi bir sürüş olanağı sunuyor. Geniş dış su tankının sığası ise 4 bin litre. Tüm araçlarda Magirus’ün 10 bar ile dakikada 3 bin litre sığalı MPN230 santrifüj pompası bulunuyor.

Geçmişte Şili Ulusal İtfaiye Teşkilatı, büyük ölçekli orman yangınlarıyla mücadele etmişti. Bu yılın başında bir yangın, Berlin’in dört katı büyüklükte bir alan olan 370 bin hektarı yok etti. Junta Nacional de Bomberos, özellikle bu tip operasyonlar için 29 adet Magirus C5 orman yangını söndürme aracı sipariş etti. Tek tekerli tüm tekererden çekişli ve 1+5 kişi sığalı tamamen çelik kabine sahip 150E30 WS Eurocargo şasisi zorlu arazi şartlarında yüksek performans gösteriyor. Araçların teknik özellikleri arasında 3 bin litrelik tank, güçlü Magirus MPN 230 pompası ve takım ve araç için güvenilir kendini koruma sistemi yer alıyor.

Araçlar Şili’ye deniz yoluyla gönderilecek. Şili İtfaiye Teşkilatı’na resmi teslim töreni araçlar Şili’ye vardıktan sonra gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz