Shell &Turcas ve İŞKUR işbirliği ile 5 bin kadına istihdam sağlanacak

0
794

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde Shell &Turcas ve İŞKUR işbirliği ile Enerji Sektöründe Kadın İstihdam Projesi kapsamında 5 yılda 5 bin kadın çalışma hayatına dahil edilecek.

Çalışma hayatında kadınlara fırsat eşitliği sağlayacak önemli projelerden biri enerji sektöründen geldi. İŞKUR işbirliği ile yürütülen proje ile Shell&Turcas, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılının kutlanacağı 2023 yılına kadar 5 bin kadına istihdam olanağı sağlayacak. Shell&Turcas ve İŞKUR arasındaki işbirliğine dair Ankara’da gerçekleşen imza törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

Türkiye’de bini aşkın akaryakıt istasyonuyla faaliyet gösteren Shell&Turcas, kadın istihdamını artırmak amacıyla İŞKUR ile protokol anlaşması imzaladı. Shell&Turcas ve İŞKUR işbirliğinde yürütülecek proje ile akaryakıt istasyonlarında erkek egemen olan saha temelli satış bölümlerinde kadın çalışan sayısı artırılarak büyük bir değişime imza atılacak. Proje kapsamında kadınlara istasyon yöneticisi, ön saha satış elemanı, market satış elemanı, vardiya amiri, temizlik görevlisi, muhasebe elemanı ve idari işler uzmanı gibi farklı konumlarda çalışma olanağı sağlanacak. Shell&Turcas’ın faaliyet gösterdiği tüm illerde adayların işe alım süreçleri İŞKUR iş ve meslek danışmanları aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Shell&Turcas ve İŞKUR arasındaki işbirliğine dair Ankara’da gerçekleşen imza törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

Türkiye’de faaliyet göstermeye başladıkları tarihten bu yana enerji sektöründe yaptıkları yatırımlarla ekonomiye katkıda bulunmanın yanı sıra, topluma yaptıkları yatırımlar ile fark yaratmayı sorumlulukları olarak gördüklerini vurgulayan Shell&Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem, İŞKUR işbirliğiyle yürütecekleri Kadın İstihdamını Destekleme Projesiyle, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılının kutlanacağı 2023 yılına dek 5 yılda 5 bin kadına istihdam sağlayacaklarını açıkladı.

Hükümetin büyük kararlılıkla kadınların çalışma hayatındaki yerinin artırılmasına yönelik yürüttüğü projeleri desteklediklerini ifade eden Ahmet Erdem,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız himayelerinde İŞKUR’la işbirliği yaparak sektörde yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Shell&Turcas olarak, sektörün 2018 yılındaki ilk büyük kapsamlı kadın istihdam projesini başlatmış bulunuyoruz. Temennimiz, bu girişimimizin sektörde örnek bir çalışma olması ve başka projelere de ilham vermesidir.” diye konuştu.

Türkiye’de bini aşkın akaryakıt istasyonuyla faaliyet gösteren Shell&Turcas, kadın istihdamını artırmak amacıyla İŞKUR ile protokol anlaşması imzaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here