Sertifikasız ürün can ve mal kayıplarına yol açabiliyor

0
370
Osram-Halogen-01
OSRAM, sürücüleri düşük kaliteli ve sertifikasız ürünleri kullanmamaları konusunda uyarıyor.

Güvenli sürüş için yeni teknolojilere odaklanan ve otomotiv pazarının kaliteli ürünlere kolayca erişebilmesi için çalışan OSRAM, sürücüleri düşük kaliteli ve sertifikasız ürünleri kullanmamaları konusunda uyarıyor. E sertifikası bulunmayan, araçlarda kullanımı yasak olan far ve lambaların, standartlarla belirlenmiş minimum güvenlik özelliklerini içermediğine değinen OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, “Testlerden geçmemiş, onay belgesi olmayan ürünleri kullanmak hem kendi hem de trafikteki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atmanıza ve büyük maddi kayıplara yol açabiliyor.” dedi.  

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden OSRAM, yol ve sürüş güvenliğiyle ilgili konularda sürücüleri bilgilendirmeye devam ediyor. ECE onayı bulunmayan aydınlatma ekipmanlarının trafikte sürücü ve araçlar için birçok tehlike barındırdığına değinen OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, kullanıcıları ürün alırken ECE onayının olup olmadığını kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

osram-E-Sertifikasi
ECE onayı bulunmayan aydınlatma ekipmanları trafikte sürücü ve araçlar için birçok tehlike barındırıyor.

Onaysız ürün risk demektir

Herhangi bir onayı bulunmayan far ve lambaların, dağınık ışık ve renkleriyle trafikteki diğer sürücüler için körlüğe varacak şekilde tehlike yarattığına değinen Can Sürücü, “Kamusal yollarda kullanıma uygun olmayan far lambası kullanmak hayatınızı riske attığı gibi, maddi kayıplara da neden olabilmektedir. E markalaması bulunmayan ürünler, kullanılan hammaddenin ve metalin istikrarsızlığı gibi sebeplerden dolayı aracınızın zarar görmesine sebep olabilir. Gerekli standartlara uygun olmadan üretilen ve satılan lambalar aracınızda kısa devreye sebep olarak, aracın yanmasına dahi yol açabilir. Ayrıca bu ürünleri kullandığınız için aracınız trafikten men edilebilir ya da herhangi bir kaza sonrasında trafik sigortanızın hasarınızı karşılamama riskini de üzerinize almış olursunuz.” dedi.

Güvenli sürüş vaat ediyoruz

OSRAM olarak, küresel standartların gerektirdiği şekilde kaliteli üretim yaptıklarını sözlerine ekleyen Can Sürücü, “Ar-Ge yatırımlarımızı kalite ve güvenlik odağıyla şekillendiriyoruz. Ürünlerimizi piyasaya sunmadan önce onlarca güvenlik ve uygunluk testinden geçiriyoruz. Ürünlerimizle sürücülere uzun kullanım ömrü ve trafikte güvenli sürüş sağlıyoruz. Sürücüler de orijinal ürünler alarak hem kendi can güvenliklerini hem trafikteki diğer sürücülerin güvenliklerini önemsemeliler.” şeklinde konuştu.

Can-Surucu
Osram Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü

Standart dışı ürünler maddi kayıp yaratabilir

Sürücülerin özellikle son zamanlarda beyaz ışık veriyor diye aldıkları LED lambaların, kullanım ömrü kısalığı ve araçlara verdiği zararlar düşünüldüğünde daha maliyetli olduğunu belirten Can Sürücü, şöyle devam etti: “Bu tip ürünler E sertifikasına sahip olmadığı için herhangi bir testten geçmemektedir ve kamuya açık yollarda kullanımı yasaktır. Bu yasağa rağmen LED far lambası kullanmak trafikteki diğer sürücüleri tehlikeye atabileceği gibi herhangi bir kaza sonrasında aracınızda oluşacak maddi hasarın sigorta şirketlerince karşılanmamasına da yol açabilir. Bu nedenle hem can hem de mal güvenliğiniz için onay sertifikalı ve kaliteli ürünler kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here