Scania S serisi yataklı kabinler için yeni ticari ad

0
628
new-trade-name-for-scanias-s-series-sleeper-cabs
Scania, en üst sınıf kamyonları olan S serisini yeniden adlandırıyor. S harfinin ardından gelen güncel beygir gücü yerine, yeni ticari ad beygir gücünü takip eden S harfi olacak. Örneğin 450 S ya da 730 S gibi.

Scania, en üst sınıf kamyonları olan S serisini yeniden adlandırıyor. S harfinin ardından gelen güncel beygir gücü yerine, yeni ticari ad beygir gücünü takip eden S harfi olacak. Örneğin 450 S ya da 730 S gibi. Ters çevrilmiş adlandırma sadece düz zeminli yataklı kabinlere uygulanacak. Bu değişimin ardında Mercedes-Benz’in ana şirketi Daimler AG ile yapılan bir anlaşma yatıyor.

Scania’nın kabin serilerini takip eden beygir güçlü güncel kamyon adlandırması 2004 yılında PGR serilerinin pazara sunulmasıyla başladı. S serisi için beygir gücünün önce yazıldığı yeni tip ticari ad, 2019 yılı Aralık ayı başından itibaren sipariş verilen kamyonlarda kullanılacak ve başka kamyonları etkilemeyecek.

Scania-s-name-top
Ters çevrilmiş adlandırma sadece düz zeminli yataklı kabinlere uygulanacak.

Scania Kamyonları Başkanı Alexander Vlaskamp, konuyla ilgili olarak “Bu ayarlamayı yaparak Daimler ile yaptığımız bir anlaşmayı yerine getirdik. Markalarımızı korumaya niyetliyiz ve uzun süreli S sınıfı otomobil tarihi ile Daimler’in niye S serisi ticari adıyla bir sorunu olduğunu anlıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here