Scania kentiçi ve seyahat otobüsü işini yeniden şekillendiriyor

0
1357
Scania otobüs
Scania, kentiçi ve seyahat otobüsü işini yeniden şekillendiriyor.
Renault Trucks

Müşterilere rekabetçi ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sağlamak ve değişen pazar ortamında kârlı büyümeyi güvence altına almak için Scania, kentiçi ve seyahat otobüsü işini yeniden şekillendiriyor. Daha odaklı bir ürün yelpazesi ve ileriye dönük bir yol haritası içeren yeni yönün bir sonucu olarak, Polonya’nın Słupsk kentindeki fabrikada Scania otobüs şasisi için karoser üretiminin durdurulması kararı alındı. Scania, modüler sistem, geniş bir servis ağı ve karoser imalatçıları ile güçlü küresel ve yerel ortaklıklar gibi güçlü yönlerini giderek daha fazla geliştiren bir teklifle müşterilerine eksiksiz otobüsler sunmaya devam ediyor.

Kentiçi ve seyahat otobüsü pazarı pandemiden ağır bir şekilde etkilendi ve pazar kademeli olarak toparlanmış olsa da toparlanma hızı yavaş, rekabet artıyor ve yaklaşan mevzuat şimdi ve gelecekte yeni teknolojiye önemli yatırımlar gerektiriyor.

Scania Satış ve Pazarlama Başkanı Stefano Fedel, konuyla ilgili olarak “Kentiçi ve seyahat otobüsü işinin Scania’nın sunduğu tekliflerin önemli bir parçası olmaya devam edeceğine inanıyoruz, ancak müşterilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmemizi sağlayacak ve dünya çapında kârlı bir işletmeyi güvence altına alacak güncellenmiş bir stratejiye ihtiyacımız var.” dedi.

Güncellenen strateji, modüler sistemin, Scania‘nın hizmet ağının ve küresel ve yerel ortaklıkların güçlü yönlerinden yararlanarak, Scania’nın müşterilerinin eksiksiz çözümler için küresel güvenilir bir ortak olma taahhüdünü destekleyecek.

Stefano Fedel, şöyle devam etti: “Scania’nın deneyimini ve geniş aktarma organı seçeneklerini kullanarak müşterilerimize servis, finansman, şarj çözümleri ve akıllı taşımacılık sistemleri dahil olmak üzere eksiksiz çözümler sunacağız.

Odaklanmış bir ürün yol haritası ve daha yalın, daha esnek bir yapı

Scania‘nın müşteri taahhüdünü yerine getirmek ve pazar gereksinimlerini ve müşteri taleplerini daha iyi karşılama becerisini sağlamak için kentiçi ve seyahat otobüsü işi hız ve esnekliği artırmak için daha yalın bir yapıya kavuşacak. Scania’nın ürün yelpazesine ve ileriye dönük geliştirmeye odaklı bir yaklaşım, şirketin geniş aktarma organı seçenekleriyle arka ve ön motorlu şasi üretmeye devam edeceği, ancak Scania Citywide, Scania Interlink ve alçak tabanlı şasi üretimini durduracağı anlamına geliyor.

Sonuç olarak Scania, Polonya’nın Słupsk kentindeki tesisin Scania şasisi için karoser üreten kısmını kapatmaya karar verdi. Karoser üretimi, 2024’ün ilk çeyreğine kadar kademeli olarak sonlandırılacak. Bu karar, Słupsk’taki şasi üretimini veya Polonya’daki diğer Scania birimlerini etkilemeyecek.

Artan işbirliği ile eksiksiz, sürdürülebilir çözümler

Güncellenen strateji ile Scania, sektördeki seçkin karoser imalatçıları ve ortakları ile artan işbirliği içinde bitmiş kentiçi ve seyahat otobüsleri sunmaya devam ediyor.

Stefano Fedel, sözlerini şöyle tamamladı: “Scania’nın kentiçi ve seyahat otobüsü işinin büyük bir kısmı her zaman karoser imalatçılarıyla işbirliği içinde olmuştu ve burada yerel kuruluşlarla yüksek bir hizmet seviyesi ve güçlü bir küresel varlık elde edilmişti. Bu başarılı yaklaşım, müşterilerimize eksiksiz çözümler sunmak için karoser imalatçılarımız ve ortaklarımızla daha da yakın işbirliği içinde daha da geliştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz