Şanlıurfa’ya 20 adet 18 metrelik Karsan otobüs

0
2336
Renault Trucks

Yurtiçi teslimatlarına bir yenisini daha ekleyen Karsan, son olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’yle yapılan anlaşmada 20 adet 18 metrelik dizel körüklü otobüs teslimatı gerçekleştirdi.

Uzun yıllara dayanan deneyimiyle hem yurtiçinde hem yurtdışında başarılı işlere imza atan Türk otomotiv sanayisinin yerli üreticisi Karsan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne 20 adet 18 metre dizel körüklü otobüs teslimatı gerçekleştirdi. Kuruluşunun 50’nci yılını geride bırakan ve Bursa’da yer alan iki fabrikasında toplu taşıma ve ticari taşıt üretimi gerçekleştiren Karsan’ın ürettiği otobüslerin teslimat töreni Haleplibahçe Şanlıurfa Müzesi’nde yapıldı. Törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları, Ulaşım Daire Başkanı Mehmet Can Hallaç, Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Kamu Satışları Müdürü Adem Ali Metin ve Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi Şafak Demirel’in yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Karsan Genel Müdürü Muzaffer Arpacıoğlu

Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, teslimat töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında “Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa için yeni bir anlaşmaya imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Karsan olarak, yerleşim yerlerinin nüfusuna ve coğrafi yapısına uyum sağlayabilen, yenilikçi, sürdürülebilir ve tüketicileri mutlu edecek çözümler üretiyoruz. Alçak tabanlı, engelli erişimli, klimalı, USB şarjlı, kamera ve kayıt özellikleri gibi birçok özelliğe sahip otobüslerimizi Şanlıurfalı vatandaşlarımızın kullanımına sunmanın gururunu taşıyoruz.” dedi.

Karsan Menarinibus Citymood 18

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz