SAF-HOLLAND, INTRA disk frenli dingillerini artık Türkiye’de üretiyor

0
2478
Renault Trucks


Disk fren teknolojisinin öncüleri arasında yer alan SAF-HOLLAND, treyler ve yarı treylerlere yönelik geliştirdiği SAF INTRA disk frenli dingillerini artık Düzce’deki yeni fabrikasında üretiyor.

 Milyonlarca saat test edilen ve Treyler ve yarı treyler için üretilen SAF INTRA dingiller, daha az aşınma ve yıpranma sayesinde daha uzun hizmet ömrü sunarken, hafifliği ile azami yük sığası sağlıyor.

SAF INTRA dingiller hafif tasarım sayesinde taşıma sığasında büyük bir avantaj sunuyor. Tek parça tasarımı ile periyodik bakım gerekliliğini ortadan kaldıran SAF INTRA dingiller, böylece hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlıyor. Öte yandan orijinal yedek parçalarının Türkiye’nin her yerinde uygun maliyetler ile temin edilebilmesi de bu özel dingilleri daha çekici kılıyor.

Nakliye araçlarının özel ihtiyaçları için geliştirilmiş olan B9 disk frenli dingiller, önemli bir ağırlık uygunluğu ve virajlı yollarda daha fazla esneklik sağlıyor. SAF INTRA dingiller, en az tekerlek aşınması, daha az yakıt tüketimi, yüksek sürüş konforu, yüksek manevra yeteneği, hassas sürüş ve daha yüksek treyler ikinci el satış değeri gibi avantajları ile hem treyler üreticilerinin hem de lojistik filolarının tercihi oluyor.

 SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu, SAF INTRA dingiller ile ilgili olarak “Bu özel dingiller, kullanıcılarımıza bakım maliyetleri anlamında avantajlar sunuyor. SAF INTRA dingiller kullanıcılarımızın operasyonlarında yakıt açısından ekonomik verimlilik sağlıyor. Öte yandan bu dingillerimizi artık Türkiye’de üretebilmemiz sayesinde treyler üreticilerinin ve kullanıcılarının daha da yakın çözüm ortağı olabiliyoruz.” dedi.

Disk fren porya birimi

  • Porya ve fren diskleri arasında temas yüzeyini azaltır
  • Fren diskinde bulunan konik havalandırma sayesinde ısınmayı en aza indirir
  • Porya rulmanlarına düşük ısı iletilmesini sağlar

Korumak Üzere Konumlandırıldı

Özel olarak koordine edilmiş olan amortisör, makas kulağının merkezine ve işlevsel süspansiyon kolunun içine yerleştirilmiştir; böylelikle taş sıçramalarına ve diğer yol döküntülerine karşı koruma sağlar.

Periyodik Bakım Gerektirmez

SAF INTRA dingillerin tasarımı sayesinde Intra makas ve dingil borusu, ayrılmaz ve periyodik bakım gerektirmeyen bir birim oluşturur. Bu, tasarım, U-cıvataları, sıkıştırma plakaları ve somunlarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır. Tüm tasarım, son derece dayanıklı ve bir o kadar da hafiftir.

SAF INTRA dingiller, daha az aşınma ve yıpranma sayesinde daha uzun hizmet ömrü sunarken, hafifliği ile azami yük sığası sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz