Riwald Dakar Takımı, Dakar 2020’de hibrit ralli kamyonu ile yarışacak

0
6275
Renault Trucks C460 Hybrid Edition
Renault Trucks C460 Hybrid Edition 27 Eylül tarihinde tanıtıldı.

Riwald Dakar Takımı ve Çek ortağı MKR Technology, tamamen yeni ve eşsiz bir kavram olan hibrit off-road kamyonunu geliştirmek için aylardır yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Proje, ortaklar olan ZF Friedrichshafen, Renault Trucks, Hendrickson, AxleTech ve Eurol tarafından destekleniyor. Renault Trucks C460 Hybrid Edition 27 Eylül tarihinde tanıtıldı.

Çevrenin en önemli küresel sorunlardan biri haline geldiği bir zamanda hibrit teknoloji üzerine bir kamyon geliştirmeye odaklanıldı. Düşük ağırlıklı bir kamyon olan Renault Trucks C460 Hybrid Edition, 700 kg’lik hibrit teknolojisi dahil olmak üzere 8.5 tonluk ideal ağırlığa ulaştı.  

Renault Trucks C460-HybridEdition
Düşük ağırlıklı bir kamyon olan Renault Trucks C460 Hybrid Edition, 700 kg’lik hibrit teknolojisi dahil olmak üzere 8.5 tonluk ideal ağırlığa ulaştı.

Riwald Dakar Takımı’ndan Gert Huzink, Renault Trucks C460 Hybrid Edition’ı son dönemlerde yoğun olarak test etti. Eurol Specialty yağlarını içeren hibrit tahrik sistemi çok zorlu şartlara maruz bırakılarak denendi ve başarılı sonuçlar elde edildi.  

Riwald Dakar Takımı ve MKR, ralli dünyasında ilk üçte yer almak amacıyla üç yıllık bir ortaklığa girdiler. Riwald Dakar Takımı ve ortakları, kamyondaki elektrik teknolojisinin bir geçişi beraberinde getireceğine inanıyorlar.

Riwald Dakar Takımı
Riwald Dakar Takımı ve Çek ortağı MKR Technology, tamamen yeni ve eşsiz bir kavram olan hibrit off-road kamyonunu geliştirmek için aylardır yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

Dakar Rallisi organizatörleri, Dakar 2020’nin startında Riwald Dakar Takımı’nın pilotu Gert Huzink’i yeni Renault Trucks C460 Hybrid Edition’ın direksiyonunda görmeyi istiyorlar. 

Yıldönümü kutlayan Riwald Recycling, geleceğe yatırım yapıyor ve Avrupa’daki en yenilikçi geridönüşüm firmalarından biri konumunda. Şirket, modern ekonomide pazara sunulan dönüştürülebilir malzemelerin yüzde 100’ünün kullanımı hedefiyle daha sürdürülebilir, temiz ve profesyonel bir şekilde akla gelebilecek tüm metalleri geri dönüştürüyor.

ZF CeTrax
ZF CeTrax lite elektrik motoru, 205 beygir güç ve 1600 Nm azami tork üretiyor.

Riwald Dakar Takımı’nın ana sponsoru olarak Hollandalı şirket, ralli sporlarındaki bu çarpıcı ve yapısal değişimin beşiğinde yer alıyor. Daha iyi bir çevre ve daha iyi bir dünya felsefesi Riwald Recycling için en yüksek önceliği taşıyor.  

Renault Trucks C460 Hybrid Edition’ın teknik özellikleri

Tip:        Renault Trucks C 460 Hybrid Edition

Motor:        DXI 13

Vites kutusu:        ZF Ecomat 6HP

Transfer kutusu:        ZF VG 1600

Ön ve arka dingil:        Axle Tech 4000 grand serisi

Dizel motorun güç çıkışı:        1040 beygir

Dizel motorun tork çıkışı:        4600 Nm

Elektrik motoru:        ZF CeTrax lite

Elektrik motorunun tepe gücü:        205 beygir

Azami tork çıkışı:        1600 Nm

Süspansiyon:        Hendrickson

Dakar 2020
Dakar Rallisi organizatörleri, Dakar 2020’nin startında Riwald Dakar Takımı’nın pilotu Gert Huzink’i yeni Renault Trucks C460 Hybrid Edition’ın direksiyonunda görmeyi istiyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here