Renault Trucks Optifuel Challenge’da Slovakya birinci oldu

0
1061
Renault-Trucks_Optifuel-Challenge-2019_Final_Gorsel-3
Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması Optifuel Challenge’ın uluslararası finali 16 Ekim’de Lyon'da düzenlendi.

16 Ekim’de Lyon’da düzenlenen Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması Optifuel Challenge’ın uluslararası finalinde Türkiye’de dahil 25 ülkeden 25 sürücü yarıştı. Bu yıl beşincisi organize edilen yarışmada Slovakya’dan katılan sürücü birinciliğe hak kazanırken, Polonya ikincilik ve Fransa üçüncülük ödüllerini aldı. İlk etaplarda tüm dünyadan 2 bin 600 sürücünün katıldığı yarışmayı, Türkiye’nin finalisti Aktur Uluslararası Nakliyat’ın sürücüsü Ömer Yaman on ikinci sırada tamamladı.

Renault-Trucks_Optifuel-Challenge-2019_Final_Gorsel-2
Slovakya’dan Frantisek Oravec şirketinin sahibi ve sürücüsü Frantisek Oravec, 2019 “En Tasarruflu Sürücü” ödülünü kazanarak şirketi için 2019 model Renault Trucks T High 480 çekicinin sahibi oldu.

Yakıtta en tasarruflu sürücüyü belirleyen yarışmanın uluslararası finali, iki bölümden oluşuyordu. Finalistler ilk olarak, ekonomik sürüş bilgilerini değerlendiren ve puanlarının yüzde 10’unu oluşturan teorik sınavı tamamladılar. Ardından trafiğe açık yolda yaklaşık 40 dakikalık bir sürüş testi için 2019 model Renault Trucks T High 480 çekicinin direksiyonuna geçtiler.

Turkiye-Birincisi-Omer-Yaman
Türkiye’nin finalisti Aktur Uluslararası Nakliyat’ın sürücüsü Ömer Yaman yarışmayı on ikinci sırada tamamladı.

Türkiye birincisi Ömer Yaman, yaptığı açıklamada “Optifuel Challenge’da Türkiye’deki elemelerin ardından ülkemizi uluslararası finalde temsil ettik. Çok zorlu bir etap oldu. Yarışmanın geneli, bilgilerimize tazelemek ve yeni bilgiler öğrenmek adına bizler için çok verimli geçti. Farklı ülkelerden sürücüler ile böyle bir platformda bir araya gelmek heyecan vericiydi.” dedi.

Renault-Trucks_Optifuel-Challenge-2019_Final_Gorsel-4
Finalistler trafiğe açık yolda yaklaşık 40 dakikalık bir sürüş testi için 2019 Renault Trucks T High 480 çekicinin direksiyonuna geçtiler.

Slovakya’dan Frantisek Oravec şirketinin sahibi ve sürücüsü Frantisek Oravec, 2019 “En Tasarruflu Sürücü” ödülünü kazanarak şirketi için 2019 model Renault Trucks T High 480 çekicinin sahibi oldu. Ayrıca yeni alımları için 6 bin € değerinde bir kupon kazandı. Concept Cargo Logistics‘ten Polonyalı sürücü Piotr Krahel, ikinci sırada yarışı tamamlayarak 3 bin € değerinde kupon aldı. Üçüncü ise bin 500 € değerinde kupon kazanan Transports Rollin‘den Fransız sürücü Pascal Bosser oldu. “Eğlence” etabı ile mansiyon ödülü ise Sunny Co Ltd‘den Bulgar sürücü Plamen Ivanov‘a verildi.

Renault-Trucks_Optifuel-Challenge-2019_Final_Gorsel-1
16 Ekim’de Lyon’da düzenlenen Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması Optifuel Challenge’ın uluslararası finalinde Türkiye’de dahil 25 ülkeden 25 sürücü yarıştı.

Son olarak TerrenoTrans adına yarışa katılan Cezayirli sürücü Nabil Bedreddine, yarışmadaki uyumu ile “Adil Oyun” ödülüne layık görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here