Renault Trucks, hizmet ağını güçlendiriyor

0
2264

2017 yılında yeniden yapılanan Renault Trucks Türkiye, atılımlarını sürdürüyor. Öncelikle inşaat pazarına ağırlık veren Renault Trucks Türkiye, satış ve satış sonrası hizmet ağını da güçlendiriyor. 22 Kasım 2017 tarihinde hizmete giren Renault Trucks Ankara bayisi Ceyhan Otomotiv ile Renault Trucks’ın Türkiye’deki satış ve satış sonrası hizmet noktası sayısı 18’e yükseldi.

Renault Trucks Türkiye, 18 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında kamuoyuyla paylaştığı stratejileri ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarını, etkinliklerini ve de atılımlarını hızla sürdürüyor. Renault Trucks Türkiye’nin 2017 yılında göreve başlayan yeni yönetimi yeni olmaya yeni, ama bir o kadar da eski; genç olmaya genç, ama bir o kadar da deneyimli… Neden? Çünkü yeni Renault Trucks Türkiye yöneticilerinin birçoğu aslında Renault Trucks Türkiye’nin 2000’li yılların başından itibaren Türkiye pazarında kazandığı önemli başarıların elde edilmesinde büyük pay sahibi olan eski yöneticiler. Dolayısıyla da ne Renault Trucks markasına yabancılar ne de Türkiye kamyon pazarına. Bu yeni takımın başında genç ve dinamik bir genel müdür olduğunu da göz önünde bulundurunca söz konusu basın toplantısında dile getirilenlerin sözde kalmayıp ivedi sıfatını hak edecek şekilde uygulamaya geçirildiğini görmek de bizi pek şaşırtmıyor.

Nitekim Renault Trucks Türkiye yönetiminin ilk hamlesi, Türkiye kamyon pazarının 2016 yılından başlayarak, özellikle de içinde bulunduğumuz 2017 yılında uzun yol kamyonu ağırlıklı bir yapıdan inşaat kamyonu ağırlıklı bir yapıya bürünmesine koşut olarak, inşaat kamyonu satışlarına ivme kazandırmak oldu. Renault Trucks’ın bir önceki nesil ağır inşaat kamyonu olan Kerax’ın Türkiye inşaat kamyonu pazarında sahip olduğu haklı ünden de doğal olarak faydalanılarak ilk satışlar Kerax’ın halefi olan yeni kuşak Renault Trucks ağır inşaat kamyonu K serisi ve K XTREM serisi olarak madencilere, inşaatçılara ve hafriyatçılara gerçekleştirildi.

Renault Trucks Türkiye’nin yeni yönetimi ikinci önemli hamlesini ise, yetkili satış ve servis noktalarının sayısını artırmak suretiyle, hizmet ağını genişletmeye yönelik olarak yaptı. Özmutlubaş Otomotiv’in bu yılın temmuz ayında İzmir ve Denizli’de açtığı iki yeni bayi ile Renault Trucks’ın Türkiye’deki satış ve satış sonrası hizmet noktası sayısı 17’ye yükseldi. Renault Trucks Türkiye, hizmet ağı hamlesi zincirine son halkayı ise Türkiye’nin başkentinde 22 Kasım 2017 tarihinde ekledi. 2013 yılından bu yana Renault Trucks’ın satış sonrası hizmet noktası olarak faaliyet gösteregelen Ceyhan Otomotiv, yaptığı yeni yatırımla Renault Trucks müşterilerine sunduğu hizmeti yetkili satış bayiliğiyle genişletti. Renault Trucks’ın Ankara bayisi Ceyhan Otomotiv’in İstanbul yolu üzerindeki yeni merkezinde hizmete başlamasıyla birlikte Renault Trucks Türkiye, hem oldukça önemli bir kamyon pazarı olan Ankara’daki ve de İç Anadolu Bölgesi’ndeki varlığını daha da güçlendirmiş hem de Türkiye’deki satış ve satış sonrası hizmet noktası sayısını 17’den 18’e çıkarmış oldu.

Ceyhan Otomotiv’in açılış kurdelesi Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, Hasan Yelliburun, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Uzunay ve Genel Müdür Emre Kirazcı tarafından kesildi.

Renault Trucks’ın Ankara bayisi Ceyhan Otomotiv’in açılışı nedeniyle düzenlenen törene Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Serkan Karataban, Mali ve İdari İşler Direktörü İpek Puntar, Pazarlama Direktörü Şebnem Uygurtürk ve Bayi Ağı Geliştirme Direktörü Özgür Fırat’ın yanı sıra diğer Renault Trucks Türkiye yöneticileri, Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, Hasan Yelliburun, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Uzunay, Genel Müdür Emre Kirazcı ve diğer Ceyhan Otomotiv yöneticilerinin yanı sıra inşaat ve lojistik firmalarının üst düzey yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine ve Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, Hasan Yelliburun ve Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Uzunay’a açılış nedeniyle bir plaket verdiler.

Ceyhan Otomotiv, 45 yıldır otomotiv sektöründe hizmet veriyor

Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, açılış töreninde yaptığı konuşmada 33 yılı yetkili servis olmak üzere 45 yıldır otomotiv sektöründe hizmet verdiklerini belirterek, “Uzun bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan firmamızın ana unsurlarını kaliteli hizmet anlayışı, güven, daima işine ve personeline yatırım mantığı oluşturmuştur. Firmamız 2013 yılında Renault Trucks ile yetkili servis anlaşması imzalayarak Renault Trucks ailesine katılmıştır. 2017 yılının ağustos ayından itibaren de yetkili araç satış anlaşması imzalayıp 4S bayi ölçütlerine sahip olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz. Dünyada otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip olan Renault Trucks, yenilenmiş ürün yelpazesinin yanı sıra sağlamlık ve yakıt verimliliği gibi özelliklerle ön plana çıkıyor. Ceyhan Otomotiv olarak Renult Trucks ailesinin bir parçası olmaktan ve bu markaya hizmet vermekten dolayı mutluluğumuzu dile getirmek isterim.” dedi.

Açılışa inşaat ve lojistik firmalarının üst düzey yöneticileri ile basın mensupları da katıldı.

Ankara’nın ticari taşıtlar pazarında payı artıyor

Ankara’nın bölgede ve Türkiye’de ticari taşıtlar sektörü için önemini de dile getiren Recai Yelliburun, “2016 yılında yüzde 15 olan Ankara kamyon pazar payı, 2017 yılında artan kamu yatırımları ile yüzde 20’lere yükselmiştir. Bu ivme ile Ankara, tüm iş makinası ve ticari taşıt markalarının odak noktası olmuştur. Ankara ticari taşıtlar pazarının yüzde 16’sı çekici, yüzde 84’ü ise kamyonlardan oluşmaktadır. Bu bilgiler ışığında Ankara’da yılda yaklaşık olarak 3 bin 500 adet 16 ton ve üzeri kamyon ve çekici satışı öngörülmektedir. 2018 yılında da kamu yatırımlarının devam edeceğini ve Ankara ticari taşıtlar pazarının yüzde 25’ler seviyesinde büyüyeceğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine ve Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun

Türkiye, Renault Trucks’ın en önem verdiği ülkelerin başında geliyor

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine ise yaptığı konuşmada Ceyhan Otomotiv ile olan işbirliklerinin 2013 yılında yetkili servis noktasıyla başladığını ve geçen süre zarfında Ceyhan Otomotiv’in müşterileri için ne kadar değerli olduğuna tanık olduğunu belirterek, bugün Ceyhan Otomotiv‘in hem markalarına hem de bu bölgedeki müşterilerine olan bağlılığını tam donanımlı bir bayi olarak kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Renault Trucks olarak tüm dünyada ekipleri, teknolojileri, çevre dostu ürünleri ve yüksek kalitede satış sonrası hizmetleri ile güçlü varlıklarını sürdürmeye devam ettiklerini ve Türkiye’nin dünya genelinde Renault Trucks’ın önem verdiği ülkeler arasında en başlarda yer aldığını kaydeden Sébastien Delépine, şunları söyledi: “Önümüzdeki yıl Renault Trucks’ın Türkiye’deki varlığının 20’nci yılını kutluyor olacağımızı söylemekten mutluluk duyuyorum. Ağır ticari taşıtlar sektöründe bugün sizlerin de etrafınızda gördüğünüz gibi C ve K inşaat serisi, D dağıtım serisi ve T uzun yol serisi olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi ile mevcuduz. Son üç yılda tüm ürün yelpazemiz tamamen yenilendi ve genişledi. Müşterilerimize Renault Trucks markasının en bilinen, en geleneksel değerleri olan güvenilirliği, sağlamlığı ve yakıt ekonomisini sağlamaya her zamankinden daha güçlü olarak devam ediyoruz. Bu doğrultuda yeni girişimlerimizle Türkiye ticari taşıt pazarında en öndeki Avrupalı markalardan biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Tabii ki bu hedefe tek başına ulaşmamız mümkün değil. Değerli bayilerimizin sağladığı destek ve kusursuz hizmet sayesinde bu hedefimize ulaşabileceğimizi biliyoruz. Harika ürünler sunabilirsiniz; ancak ürünler yaşadıkça ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebildiği müddetçe kıymetli olacaktır. Türkiye’de 20 binin üzerinde aracımız yollarda etkin olarak hizmet veriyor. Bu ayda ortalama 6 bin aracın servislerimize girmesi anlamına geliyor. Türkiye’de şu an itibariyle 18 servis noktamız hizmet vermeye devam ediyor. Ceyhan Otomotiv, hizmet kalitesinden ödün vermeden, sektördeki tecrübesini katarak sunduğu satış sonrası hizmetlerinin kalitesiyle önemli satış ve satış sonrası servislerimiz arasında yer alacak ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki gücümüze güç katmaya devam edecek. Renault Trucks olarak yolumuza durmadan devam ediyoruz. Bayilerimizle birlikte üretmeye, müşterilerimize değer katmaya ve onların toplam sahip olma maliyetlerini düşürmeye var gücümüzle devam ediyoruz.

Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun

Türkiye çekici pazarında Avrupalı ticari taşıt markaları arasında ilk üçte olmayı hedefliyoruz

Türkiye çekici pazarında Avrupalı ticari taşıt markaları arasında ilk üçte olmayı hedeflediklerinin altını çizen Sébastien Delépine, “TAİD – Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin Ekim 2017 raporuna göre çekici satış adetlerine baktığımızda Renault Trucks olarak zaten üçüncü sırada yer alıyoruz. Çekici pazarının yanı sıra K serisi kamyonlarımız ile Türkiye’de inşaat ve maden alanlarında güçlenmeyi hedefliyoruz. Renault Trucks K serisi kamyonlar; yolda, inşaat sahasında veya maden ocaklarındaki zorlu koşullarda faaliyet gösteren müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. K Xtrem kamyon, alanında önder bir araç. Renault Trucks olarak tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde inşaat ve maden projeleri için bu yeni araçlarımızı sunuyoruz. Ankara’da da yüksek bir potansiyeli karşılayabileceğimize inanıyoruz. Pazar payımızdaki büyüme hedefimize paralel olarak yetkili satış ve servis noktalarımızı da geliştiriyoruz. Ceyhan Otomotiv ile geliştirdiğimiz yeni işbirliğimiz de bu alandaki yatırımlarımızın bir göstergesidir.” dedi.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine

Kamyon ve çekici pazarında eğilimler değişiyor

2016 yılı ile kıyaslandığında, 2017 yılında TAİD – Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin açıkladığı raporlara göre kamyon pazarı yaklaşık yüzde 35 artış gösterirken, çekici pazarında yüzde 45 oranında bir düşüş yaşandığını ve kamyon pazarındaki bu artışın en büyük nedeninin Türkiye’de yüksek bir ivmeye sahip olan inşaat sektörü ve talepleri olduğunu açıklayan Sébastien Delépine, özellikle Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nin kamu yatırımları ile inşaat alanında büyük gelişmelere sahne olduğunu ve bu gelişmeler doğrultusunda kamyon talebinin arttığını dile getirdi. Renault Trucks olarak özellikle inşaat ve maden sahalarında iddialı olan K serisi kamyonları ile bu talepleri karşılamaya hazır olduklarını kaydeden Sébastien Delépine, Ceyhan Otomotiv ile işbirlikleri sayesinde bölgedeki müşterilerine daha da yakın olacaklarını sözlerine ekledi.

2018’de üç yeni satış ve satış sonrası hizmet noktası

Renault Trucks Türkiye, Türkiye’deki 20’nci yıldönümünü kutlayıp 21’inci yaşına basacağı 2018 yılında üç yeni satış ve satış sonrası hizmet noktasını daha hizmete açarak Türkiye’deki tam yetkili hizmet noktası sayısını 18’den 21’e yükseltmeyi hedefliyor.

Ceyhan Otomotiv Ankara tesisi

Ceyhan Otomotiv’in 12 bin 200 m2 olan tesisinde atölye, kaporta-boya bölümü, showroom, depo ve yönetim binasının yer aldığı toplam 5 bin 500 m2 kapalı alan bulunuyor. Ceyhan Otomotiv Renault Trucks satış ve servis noktasının, 2018 yılında yerinde hizmet ve servis sağlayacağı araç giriş sayısının yıllık 3 bin adet olması hedefleniyor.

Ceyhan Otomotiv’in 12 bin 200 m2 olan tesisinde atölye, kaporta-boya bölümü, showroom, depo ve yönetim binasının yer aldığı toplam 5 bin 500 m2 kapalı alan bulunuyor.

Plaket takdimi

Resmi açılış töreni kapsamında, Ceyhan Otomotiv’in yeni tesisinin Ankaralı kamyon müşterilerine hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle, Renault Trucks Türkiye ve Ceyhan Otomotiv yöneticileri, Ankaralı Renault Trucks müşterilerini kendilerine birer plaket takdim ederek onurlandırmayı da ihmal etmediler.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, beş adet T 480 4×2 çekici alan AYK Yapı şirket ortağı Saadettin Hilmi Duran’a; Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, 14 adet T 460 4×2 X-Low çekici alan Mağdenli Nakliyat Genel Müdürü Selçuk Görmezoğlu’na; Renault Trucks Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Serkan Karataban, iki adet T 460 4×2 çekici alan Yılmazlar Nakliyat şirket ortağı Ramazan Yılmaz’a; Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, iki adet T 460 4×2 çekici alan Ata Tohumculuk firma sahibi Yekta Atalay’a ve bir adet D 16 MED 4×2 kamyon alan Yön Pazarlama Lojistik ve Finans Müdürü Ersin Gözüdok’a; Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Uzunay, dört adet K 460 8×4 kamyon alan Atacan Aksoy İnşaat Makina Müdürü Erbeden Çınkıllı’ya; Ceyhan Otomotiv Genel Müdürü Emre Kirazcı, bir adet T 480 4×2 çekici alan Sözüm Madencilik şirket ortağı Recep Özen’e; Renault Trucks Türkiye İnşaat Gamı Satış Müdürü Zafer Arız, 17 adet K 460 8×4 ve 6×4 kamyon alan Onur Taahhüt Makina Müdürü Tarık Baştuğ’a ve Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Müdürü Oğuz Nuhoğlu, bir adet C 520 6×4 çekici alan Işıklar Ağır Nakliyat firma sahibi Kadir Işık’a birer plaket takdim ettiler.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sébastien Delépine, beş adet T 480 4×2 çekici alan AYK Yapı şirket ortağı Saadettin Hilmi Duran’a bir plaket takdim etti.
Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, iki adet T 460 4×2 çekici alan Ata Tohumculuk firma sahibi Yekta Atalay’a ve bir adet D16 MED 4×2 kamyon alan Yön Pazarlama Lojistik ve Finans Müdürü Ersin Gözüdok’a birer plaket takdim etti.

Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, 14 adet T 460 4×2 X-Low çekici alan Mağdenli Nakliyat Genel Müdürü Selçuk Görmezoğlu’na bir plaket takdim etti.
Renault Trucks Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Serkan Karataban, iki adet T 460 4×2 çekici alan Yılmazlar Nakliyat şirket ortağı Ramazan Yılmaz’a bir plaket takdim etti.
Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Uzunay, dört adet K 460 8×4 kamyon alan Atacan Aksoy İnşaat Makina Müdürü Erbeden Çınkıllı’ya bir plaket takdim etti.
Ceyhan Otomotiv Genel Müdürü Emre Kirazcı, bir adet T 480 4×2 çekici alan Sözüm Madencilik şirket ortağı Recep Özen’e bir plaket takdim etti.
Renault Trucks Türkiye İnşaat Gamı Satış Müdürü Zafer Arız, 17 adet K 460 8×4 ve 6×4 kamyon alan Onur Taahhüt Makina Müdürü Tarık Baştuğ’a bir plaket takdim etti.
Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Müdürü Oğuz Nuhoğlu, bir adet C 520 6×4 çekici alan Işıklar Ağır Nakliyat firma sahibi Kadir Işık’a bir plaket takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz