Renault Trucks, elektrikli araçlarını almak isteyen müşterilere finansal çözümler sunuyor

0
159
renault-trucks-ze-range-2019
Renault Trucks, bünyesindeki Renault Trucks Finansal Hizmetler aracılığıyla Z.E. serisindeki araçlar için terzi işi finansman teklifleri sunuyor.

Renault Trucks, elektrikli mobilite taahhüdünü sürdürüyor. Üretici, müşterilerinin enerji geçişlerini daha kolay gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla bir elektrikli kamyon satın almak için kendi bünyesindeki Renault Trucks Finansal Hizmetler aracılığıyla bir dizi finansman seçeneği sunuyor.

Elektrikli bir aracın satın alma maliyetinin nakliye şirketlerinin enerji geçişini engellememesi gerektiğinden, Renault Trucks, bünyesindeki Renault Trucks Finansal Hizmetler aracılığıyla Z.E. serisindeki araçlar için terzi işi finansman teklifleri sunuyor.

Satın alma maliyeti yerine toplam sahiplik maliyetinin dikkate alınması gerektiğinden elektrikli bir aracın maliyeti bir bütün olarak incelenmeli. Bir elektrikli kamyonun satın alma maliyeti dizel bir kamyondan daha yüksek olmasına karşın kullanımı çok daha ekonomik. Zira çok az bakım operasyonu gerektiriyor ve yakıt tüketimi maliyetleri çok düşük.

Renault Trucks Finansal Hizmetler Başkan Yardımcısı Tabitha Carpenter, konuyla ilgili olarak “Elektrikli bir aracın finansmanı ve sigortalanması, satın alma sürecinin çok erken safhalarında ele alınmalıdır. Müşterilerimizin her biri için, kendilerine işletim maliyetleri üzerinde optimum kontrol verecek ve işlerini güvenle yapmalarını sağlayacak terzi işi finansman çözümü üzerinde çalışıyoruz.

Finans çözümleri yerel özelliklere ve düzenlemelere bağlı olarak ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Buna karşın müşterilerin özel ihtiyaçlarına ve kullanıma göre üç ana teklif bulunuyor:

  • Standart Taksit kredisi: Müşteri, sözleşme süresinin sonunda elektrikli kamyona sahip oluyor.
  • Finansal kiralamalar: Müşteri, elektrikli aracını kiralamaya karar veriyor ve sözleşme süresinin sonunda aracı iade etmeyi veya kalan değerinin ödenmesi karşılığında satın almayı seçebiliyor. Leasing, devlet sübvansiyonları veya ek amortisman gibi vergi indirimleriyle birleştirilebiliyor.
  • Operasyonel kiralamalar: Müşteri, elektrikli araçlarını kiralamayı ve sözleşme süresinin sonunda iade etmeyi tercih ediyor.

Tabitha Carpenter, şöyle devam etti: “Müşterilerimizin elektrik teknolojisi konusunda çok az deneyime sahip olmalarından dolayı, standart bir taksitli kredi yerine başlangıçta finansal veya operasyonel kiralamaları tercih etmelerini bekliyoruz. Ancak Renault Trucks olarak bu teknoloji üzerinde on yıldır çalışıyoruz ve halihazırda elektrikli kamyonların pazarlanmasında deneyim sahibiyiz. Z.E. serisindeki araçların güvenilir ve zaman içinde iyi performans gösterdiklerini biliyoruz. Bunları finanse etmek bir üretici olarak rolümüzün bir parçası.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here