Renault Trucks elektrik yelpazesi, Birleşik Krallık’ta “Teknik Mükemmellik Ödülü’nü kazandı

0
553
Renault-Trucks-D-Wide-ZE
Tamamen elektrikli Renault Trucks Z.E. serisi, 2021 Motor Transport Awards'ta 'Teknik Mükemmellik Ödülü'nü kazandı.

Tamamen elektrikli Renault Trucks Z.E. serisi, 2 Eylül’de Londra’daki Grosvenor House Hotel’de düzenlenen 2021 Motor Transport Awards‘ta ‘Teknik Mükemmellik Ödülü‘nü kazandı.

Sektörün kıdemli isimlerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından belirlenen ödül, müşterilerinin operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi teknik çözümleri sergileyen araç üreticisine veriliyor.

Jüri, Renault Trucks‘ın net sıfır sorununun üstesinden gelmek için kanıtlanmış, ana akım yollar arayan operatörler için sürdürülebilir taşımacılığın geleceği hakkında bir fikir verdiğini söyledi. Jüri, kazananın İngiltere’de halihazırda faaliyette olan araçlara sahip olmasını da beğendi.

Ödülü gecenin ev sahibi televizyon sunucusu Alexander Armstrong’dan alan Renault Trucks Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü Carlos Rodrigues, şunları söyledi: “Renault Trucks, İngiltere taşımacılık sektörü için sıfır yayım yolculuğunu destekledi ve bu nedenle Z.E. yelpazemiz için Motor Transport Teknik Mükemmellik Ödülü’nü almamız son derece heyecan verici. Sıfır karbon çözümlerine geçiş, sektörümüzdeki en önemli değişikliktir ve toplumdaki herkesin yararına olacaktır.

Carlos Rodrigues, şöyle devam etti: “Renault Trucks’ın yalnızca Master Z.E. ve D Z.E. modellerinin teknik mükemmelliği değil, aynı zamanda dönüşüme yönelik işbirlikçi yaklaşımımız da çok tatmin edici. Bu ödülün, bugünden başlayarak birçok operatörün daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişi için bir sıçrama tahtası olacağını umuyoruz.

Renault-trucks-wins-Technical-Excellence-Award-at-Motor-Transport-Awards_02
Renault Trucks Z.E. elektrikli ürün yelpazesi, 2 Eylül’de Londra’daki Grosvenor House Hotel’de düzenlenen 2021 Motor Transport Awards’ta ‘Teknik Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

Tamamen elektrikli Renault Trucks Z.E. yelpazesi, Alçak Girişli Kabin sürümü de dahil olmak üzere 3,1 tondan 26 tona kadar AYA ile kentlerdeki hava kalitesini iyileştirme ve gürültü kirliliğini azaltma konusunda günümüzün acil gereksinimlerine cevap veriyor. 2023’ten itibaren tamamen elektrikli Renault Trucks teklifi; dağıtım, inşaat ve Z.E. çekicinin pazara sunulma hazırlıklarıyla uzun mesafe sektörleri için mevcut olacak.

Üretici, toplam satışlarının yüzde 10’unun (12 ton üzeri araçlar) 2025’in sonunda elektrikli olacağını, 2030’da yüzde 35’e çıkacağını ve 2040 itibariyle tüm araç serilerinin yüzde 100 fosilsiz olacağını taahhüt etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here