Renault Nissan Mitsubishi İttifakı’ndan yeni yönetim kurulu

0
327
New_Alliance_operating_board-01
Renault CEO’su Thierry Bolloré, Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, Nissan CEO’su Hiroto Saikawa ve Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko (soldan sağa)

Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, Nissan CEO’su Hiroto Saikawa, Renault CEO’su Thierry Bolloré ve Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko, yeni bir İttifak Yönetim Kurulu’nun kurulacağını duyurdu

Yeni İttifak Yönetim Kurulu’na Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard başkanlık edecek; Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors CEO’ları da kurulda yer alacak.

Yeni İttifak Yönetim Kurul; Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors arasındaki operasyonel işbirliğine önderlik edecek, üç şirketin hissedarları ve çalışanları için değer yaratmak üzere çalışacak.

New_Alliance_operating_board
Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, Nissan CEO’su Hiroto Saikawa, Renault CEO’su Thierry Bolloré ve Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko, yeni bir İttifak Yönetim Kurulu’nun kurulacağını duyurdu.

İttifak’ı güçlendirmeye devam etmek ve gelecekteki başarılarının temelini atmak amacıyla Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, Nissan CEO’su Hiroto Saikawa, Renault CEO’su Thierry Bolloré ve Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko, hep birlikte Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors İttifakı için yeni bir yönetim kurulu oluşturmaya karar verdiklerini açıkladılar.

New_Alliance_operating_board-Jean-Dominique Senard
Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard

Yeni yönetim kurulu, Renault-Nissan B.V. ve Nissan Mitsubishi B.V. yerine, Renault, Nissan ve Mitsubishi İttifakı’nın operasyonlarından ve yönetiminden sorumlu tek organ olacak. Böylelikle bu kurul, İttifak’ın yeni başlangıcının yüzü ve öncüsü olacak.

İttifak’ın yeni gelişim döneminin temellerini atacak olan yeni yönetim kuruluna Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard başkanlık edecek ve kurulda Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors CEO’ları yer alacak. İttifak Kurulu’nda operasyon kararları fikir birliğiyle alınacak, böylelikle ortaklığın “kazan-kazan” yaklaşımı daha da gelişecek.

New_Alliance_operating_board-Hiroto Saikawa
Nissan CEO’su Hiroto Saikawa

Nihai sözleşme İttifak’ın yıldönümünde imzalanacak. Yeni kurul, Paris’te veya Tokyo’da her ay toplanmayı, hissedarlarını düzenli olarak önemli değer inisiyatifleri ve kazanımları hakkında bilgilendirmeyi planlıyor. İttifak Yönetim Kurulu, üç otomotiv şirketinin değerini artırmaya yönelik öneriler ve yeni yöntemler oluşturmak için projeler geliştirilmesini amaçlıyor.

İttifak’ın 20. yıldönümü yaklaşırken, Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors yönetim kurulları, bu ortaklığın üç şirketin ve ortaklarının performanslarına çok güçlü bir katkısı olduğunu belirttiler.İttifak Yönetim Kurulu’nun kurulmasıyla, Nissan, Renault ve Mitsubishi Motors şirketlerinin bir arada hareket ederek, hızla değişen ve son derece rekabetçi olan küresel otomotiv pazarının önderi olmaları amaçlanıyor.

New_Alliance_operating_board-Osamu Masuko
Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko

Nissan, Renault, Mitsubishi Motors şirketlerinin çalışanlarının bağlılığı ve Daimler ile gerçekleştirilen son derece yapıcı işbirliği sayesinde, İttifak Yönetim Kurulu ilgili tüm paydaşlar için kazanç sağlamaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here