Prometeon, yeni nesil H:01 Coach otobüs lastiğini tanıttı

0
2641
Pirelli-H01-Coach
Yeni FH:01 ve TH:01 Coach, yolcu taşımacılığında yüksek güvenlik, konfor ve verimliliğin yanı sıra karbondioksit yayımlarında düşüş sağlarken yol tutuş, çekiş, kilometre ömrü ve yakıt tasarrufunda performans ölçütlerini yükseltiyor.

Yeni FH:01 ve TH:01 Coach, yolcu taşımacılığında yüksek güvenlik, konfor ve verimliliğin yanı sıra karbondioksit yayımlarında düşüş sağlarken yol tutuş, çekiş, kilometre ömrü ve yakıt tasarrufunda performans ölçütlerini yükseltiyor.

Pirelli markalı H:01 Coach lastiklerin yeni nesli, şirketin en son teknolojik yenilikçilikleri kullanılarak güvenliği, performansı, çok yönlülüğü, verimliliği ve konforu azamiye çıkarmak için Prometeon Ar-Ge takımı tarafından tasarlandı. Amaç, karbondioksit yayımlarının ve gürültü seviyesinin azaltılması anlamında en zorlu düzenlemelere uyum sağlayacak taşıtların evrimine (hibrit ve elektrik) ayak uydururken sektördeki işletmecilerin ihtiyaçlarını karşılamak.

pirelli-FH01
295/80R22.5 FH:01 Coach, hibrit ve elektrikli otobüsleri donatmak için geliştirilen XXL 156/148M yük endeksli ilk lastik.

Tüm yeni nesil lastikler 3PMSF markalamasına sahip ve kış koşullarında kullanıma uygun. Yeni seri, yönlendirilebilir ve tüm dingilleri donatmaya uygun FH:01 Coach ve en zorlu kış koşullarında ek çekiş ve yol tutuş gerektiğinde çekiş dingillerini donatmaya adanmış TH:01 Coach’u kapsıyor. Taban deseni ve özel oluk ve lamel geometrisi, TH:01 Coach’un tüm kullanım süresi boyunca en uygun çekiş ve ıslak yol tutuş performansını korumasını sağlıyor.

FH:01 sırt deseninde yeni tam derinlikteki lamellerin sunumu karda bir önceki sürümü göre yüzde 20’ye kadar çekişi artırıyor.  

Pirelli-New-H01-Coach
H:01 Coach, AB B-sınıfı ıslak tutuş sınıfı için pazarda sınıfının en iyileri arasında yer alıyor.

H:01 Coach, AB B-sınıfı ıslak tutuş sınıfı için pazarda sınıfının en iyileri arasında yer alıyor. Bu da yağmur sırasında en uygun fren performansını garanti ediyor.

Yeni H:01 Coach, yuvarlanma direncinde bir önceki sürüme göre yüzde 10’a kadar düşüş ile yakıt tüketimini azaltarak yüksek verimliliğe katkı sağlıyor. TH:01, B sınıfı enerji verimliliğinde sınıfının en iyisi olarak konumlanıyor. Sırt deseni profilinin en uygun hale getirilmesi kilometre ömründe bir önceki sürüme göre yüzde 10’a kadar artış sağlıyor.

pirelli-TH01_perspective_150lr
TH:01, B sınıfı enerji verimliliğinde sınıfının en iyisi olarak konumlanıyor. Sırt deseni profilinin en uygun hale getirilmesi kilometre ömründe bir önceki sürüme göre yüzde 10’a kadar artış sağlıyor.

Gürültü seviyesinin düşürülmesi (FH:01 Coach için 68dB ve TH:01 Coach için 69dB dış yuvarlanma gürültüsü sınıfı ile pazarda sınıfının en iyisi), taban deseninin en uygun hale getirilmesi ve gelişmiş tepkisiyle birlikte hem sürücü hem de yolcular için daha fazla konfor anlamına geliyor.  

FH:01 Coach serisi, 156/149M yük endeksiyle birlikte 295/80R22.5 ölçüsünü ve 158/150L yük endeksiyle birlikte 315/80R22.5 ölçüsünü içeriyor. Bu iki ölçü, gelecek nesil elektrikli ve hibrit araçlar için orijinal ekipman ihtiyacı doğrultusunda 8.0 ve 8.5 tona çıkan ön dingil ekstra yük sığaları ile pazarda bir ilk.

Pirelli-FH01-TH01
FH:01 Coach serisi, 156/149M yük endeksiyle birlikte 295/80R22.5 ölçüsünü ve 158/150L yük endeksiyle birlikte 315/80R22.5 ölçüsünü içeriyor.

Prometeon CTO’su Alexandre Bregantim, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “H:01 Coach lastikleri, zaten konsolide ettiklerimizin yüksek seviyesini korurken, özel performaslarda önemli iyileşmeler elde etmemizi sağlayacak çözümlerin durmaksızın devam eden araştırma ve geliştirmesinin bir sonucu. Yeni patentlerle 01 Serisi’nin teknolojik paketini zenginleştirecek yenilikçiliklere aralıksız yatırım yapıyoruz. Bu yaklaşım üretim sürecine ve malzemelere de uzanıyor. Vulkanizasyon döngüsünün en uygun hale getirilmesi ve özel bileşik formülasyonlarının kullanımı ilk ömrü boyunca dayanıklılığı azamiye çıkarırken işletim sırasında karkasın ısı üretimini azaltıyor. H:01 Coach; yüksek kilometre ömrü, azaltılmış yuvarlanma direnci, güvenlik için sınıfının en iyileri arasındaki konumu ve daha da artırılmış yük endeksi ile Prometeon’un giderek daha da verimli ve sürdürülebilir hale gelen hareketlilik için ürün ve çözümler sunma hedefini teyit ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here