Prometeon Türkiye’nin satış müdürlüğüne Ali Yılmaz atandı

0
1063
Prometeon Türkiye Satış Müdürü Ali Ylımaz
Renault Trucks

Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye’nin büyüyen organizasyonunda satış müdürlüğü konumu oluşturuldu. Yeni açılan konuma, 2016 yılından bu yana Pirelli’de çeşitli konumlarda önemli görevler üstlenen Ali Yılmaz getirildi.

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye’de oluşturulan yeni satış müdürlüğü pozisyonuna Ali Yılmaz getirildi.

Prometeon Türkiye’nin dünyadaki dört ana bölgeden birinin yönetim üssü olması ve 75 ülkenin yönetim merkezi halini almasının ardından, organizasyonda görev alanları da genişlemişti. Prometeon Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak’ın Prometeon Türkiye Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin sorumluluğunu üstlenmesinin ardından ekibi de genişledi. Bu kapsamda Prometeon Türkiye Satış Müdürlüğü konumu oluşturularak, bu göreve Ali Yılmaz atandı. Prometeon Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak’a bağlı olarak şirketin Türkiye’deki satış organizasyonlarını yönetecek olan Ali Yılmaz, satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra yatırım planları, iş stratejileri ve dağıtım kanalları gibi konuların yönetiminden de sorumlu olacak.

Ali Yılmaz kimdir?

Anadolu Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Ali Yılmaz, MBA programını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine 2006 yılında Eczacıbaşı’nda başlayan Ali Yılmaz, 12 yıldan bu yana farklı şirketlerde satış ve pazarlama alanında görev ve sorumluluklar üstlendi. Türkiye, İsrail, Kafkasya, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ve Kuzey Ülkeleri olmak üzere satış kanallarının yönetimi, rekabet ve fiyatlandırma gibi alanlarda görev yapan Ali Yılmaz, Temmuz 2016’da Pirelli ailesine katılarak Marmara Bölgesi ile Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinden sorumlu olarak satış müdürlüğü görevini üstlenirken, daha sonra Prometeon Türkiye’de Bölge Satış Müdürlüğü, İskandinav Ülkeleri İhracat Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz