Ekrem Özcan, İTÜNOVA TTO Genel Müdürü oldu

0
659
ITUNOVATTO_GenelMuduru_EkremOzcan_1
İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Ekrem Özcan

Bilgi’yi sanayi ile buluşturma ve ticarileştirme hedefiyle önemli çalışmalara imza atan İTÜNOVA TTO’da Ekrem Özcan, Genel Müdürlük görevini Dr. Ercan Çitil’den devraldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin teknoloji transfer ara yüzü olarak hizmet vermek amacıyla Ocak 2014 yılında kurulan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi bugüne kadar 572 akademisyenle gerçekleştirdiği 720 projede toplamda 215 milyon TL’lik proje hacmine ulaşarak Ar-Ge ve inovasyonun merkezinde yer almayı başardı.   

Hedef 1 milyar TL

İTÜNOVA TTO’daki yeni süreçle ilgili görevi devralan Ekrem Özcan, şunları söyledi; “Geçtiğimiz 6 yıl boyunca Sayın Dr. Ercan Çitil, İTÜNOVA TTO’nun proje hacminin büyümesine ve ülkemizde gelişen teknoloji transferine büyük katkılarda bulunarak öncülük etti. Biz de devraldığımız bayrakla 2020’ye hedef büyüterek girdik. Toplam hacmimizi 1 milyar TL’nin üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Yeni dönemde teknoloji transferinde sanayi ile akademisyenlerin katma değer üretme noktasında daha fazla aktif rol alacağız.

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan Ekrem Özcan; mezuniyet sonrası Aselsan’da, Temsa’da ve Turkcell’de görevler aldı. İTÜ Otomotiv Teknolojileri Ar-Ge Merkezi (OTAM) Genel Müdürü ve TOSB İnovasyon Merkezi Genel Koordinatörü görevlerini de yürütmekte olan Özcan’ın girişimci geliştirme, pazarlama stratejileri ve işletme üzerine yayınlanmış 5 kitabı bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here