Prometeon Türkiye CEO’sunun görev alanı genişledi

0
1212

Prometeon Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran’ın görev alanı genişledi. Alp Günvaran, Ocak 2018 itibarı ile Prometeon Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su olarak atandı.

Pirelli marka endüstriyel lastiklerin üreticisi Prometeon bünyesinde Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi CEO’su pozisyonuna Alp Günvaran getirildi. Böylece Alp Günvaran’ın yönetimindeki ülke sayısı 33’ten 75’e yükseldi.

Alp Günvaran, uluslararası sorumlulukları, ticari operasyonlar konusundaki tecrübesi ve müşteri deneyimi konusundaki birikimi ile 2016 Eylül ayından bu yana Prometeon Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su olarak görev yapıyordu. Ocak 2018 itibarı ile Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi CEO’su pozisyonuna getirilen Alp Günvaran böylece Prometeon Tyre Group’un dünyadaki dört ana bölgesinden birinin başına geçmiş oldu. Alp Günvaran Türkiye ve Mısır’daki fabrikaların yanı sıra 75 ülkeden sorumlu olacak.

Prometeon Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran

Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Procter&Gamble’da (P&G) Müşteri Yöneticisi olarak başlayan Alp Günvaran 2004 yılı aralık ayında Shell Türkiye’ye transfer oldu. Atanan en genç Şirket Operasyonları Müdürü olarak iki yıla yakın bu görevi yürüttü. 2006 yılında P&G’ye geri dönen Alp Günvaran 10 yıl içinde Türkiye Ulusal Müşteri Takımları Kanal Direktörlüğü; Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Stratejisi ve Planlama Direktörlüğü; Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Global Müşteri Direktörlüğü ve Türkiye ve Kafkaslar Bölgesi Ticari Operasyonlar Direktörlüğü gibi birçok görev üstlendi. 2016 yılında ise Pirelli Türkiye Endüstriyel ve Ticari Lastikler Genel Müdürü olarak göreve başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz