Prestij Dağıtım, yine Renault Trucks çekicileri seçti

0
1131
Renault_Trucks_Prestij_Dagitim_Teslimat_Go__rsel_4
Ağırlıklı olarak yurtiçinde gıda taşımacılığı operasyonlarını sürdüren Prestij Dağıtım, yine Renault Trucks çekicileri tercih etti.
Renault Trucks

Türkiye’de mikro gıda dağıtımı alanında lider olan Prestij Dağıtım, yine Renault Trucks çekicileri tercih etti.

Ağırlıklı olarak yurtiçinde gıda taşımacılığı operasyonlarını sürdüren Prestij Dağıtım, frigorifik mikro dağıtımda liderliği ile gıda ve perakende sektörü için lojistik hizmeti sunuyor. Prestij, filosunda bulunan Renault Trucks çekicilerden memnuniyeti doğrultusunda yine Renault Trucks T 460 araç alımlarına devam ediyor.

Yeni 10 adet Renault Trucks T460 çekicinin teslimat törenine Prestij Dağıtım Genel Müdürü Adem Akça, Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Baş ve Marmara Bölge Müdürü İbrahim Erdoğan ile Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdür Mesut Süzer, Bölge Satış Sorumlusu Fuat Kara ve Şube Müdürü Ümit Kilit katıldı.

Renault_Trucks_Prestij_Dagitimm_Teslimat_Go__rsel_1
Teslimat törenine Prestij Dağıtım Genel Müdürü Adem Akça, Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Baş ve Marmara Bölge Müdürü İbrahim Erdoğan ile Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdür Mesut Süzer, Bölge Satış Sorumlusu Fuat Kara ve Şube Müdürü Ümit Kilit katıldı.

En önemli tercih nedenimiz, satış sonrası hizmetler

Mikro dağıtım lojistik alanında, özellikle de taşınan ürünler gıda ise operasyonların gecikme yaşanmadan, kesintisiz devam etmesi hayati önem taşıyor. Prestij Dağıtım Genel Müdürü Adem Akça, müşterilerinin lojistik süreçlerine tam uyumlu ve aksama yaşanmadan cevap verdiklerinin altını çizerek, “Bu noktada filo, büyük önem taşıyor ve araç alımlarımızda çok hassas davranıyoruz. Karar verme sürecinde ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek özellikteki araçları değerlendirdiğinizde aslında ortalama olarak aynı spesifikasyonlara sahip olduklarını görüyorsunuz. Bu durumda diğer kriterlerin ve satış sonrası hizmetlerin önemi ortaya çıkıyor. Prestij Dağıtım olarak Renault Trucks’ın satış sonrası hizmetlerinden çok memnun olduğumuz için alımlarımıza devam ediyoruz.” dedi

Renault_Trucks_Prestij_Dagitim_Teslimat_Go__rsel_2
Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Prestij Dağıtım Genel Müdürü Adem Akça’ya bir plaket takdim etti.

Toplam sahip olma maliyeti, bir filo için önemli

Adem Akça, pandemi döneminde gıda taşımacılığı ve zincir marketler alanında yüzde 30’luk bir iş hacmi artışı yaşadıklarını ancak karlılığa yansımasının bu kadar yüksek olmadığını belirterek, “Pandemi döneminde çalışanların mecburi karantina izinleri nedeniyle ek istihdamlar yapmak durumunda kaldık. Ayrıca pandemi önlemleri ile giderlerimiz de arttı. Bu küçük örnekte bile aslında karlılığınızın gider kalemlerinize bağlı olduğu görülüyor. Bu nedenle lojistik sektöründe önemli olan nokta, öz mal aracınızın satın alma maliyetinden çok satış sonrası bakım-onarım maliyetleri, hızlı servis desteği alabilmek ve yakıt tasarrufu gibi işletmenizin karlılığına katkıda bulunan değerler olmalı diye düşünüyoruz.” dedi.

Renault_Trucks_Prestij_Dagitim_Teslimat_Go__rsel_3
Prestij, filosunda bulunan Renault Trucks çekicilerden memnuniyeti doğrultusunda yine Renault Trucks T 460 araç alımlarına devam ediyor.

Yakıt tasarrufu, cezbedici

Adem Akça, şöyle devam etti: “İlk Renault Trucks T çekicilerimizi 2017 yılında teslim aldık ve araçları kullandığımız süre boyunca yakıt tasarruflarını gözlemledik. Renault Trucks çekicilerimiz ile yakıt tüketimimiz ortalama olarak 100 km’de 26 lt bandında oluyor. Filomuzdaki diğer araçlarla kıyasladığımızda yakıt tüketiminden memnunuz

Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ise teslimat töreninde yaptığı açıklamada “Renault Trucks olarak T serisi çekicilerimizin yakıt tasarrufundan, düşük arıza frekansları ve uygun bakım maliyetlerine kadar sunduğu toplam sahip olma maliyetlerimizin avantajlarından her zaman bahsediyoruz. Satış sonrası hizmetler de bu konuda en önemli noktada duruyor. Bu nedenle gelişmiş satış ve satış sonrası bayi ağımıza çok önem veriyoruz. Prestij Dağıtım gibi alanında uzman müşterilerimizden de bu konuda memnuniyetlerini duymak bizleri çok memnun ediyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz