Polonya’nın tercihi yeni Isuzu Novociti Life oldu

0
683

Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen ve Türkiye’deki fabrikasında üretilen Isuzu Novociti Life, Polonya’dan 25 adetlik sipariş aldı. 2018 yılı sonunda üretilecek olan araçlar, 2019’un ilk yarısında Polonya halkının kullanımına sunulacak.

Anadolu Isuzu’nun otobüs ürün grubunda bulunan 9.5 m uzunluğundaki Citibus modeli ile 7.5 m uzunluğundaki Novociti modeli arasında 8 m uzunluğuyla yeni bir sınıf oluşturan Novociti Life, gittikçe daha çok belediyenin tercihi oluyor. Yurtiçinde Bingöl ve Afyonkarahisar teslimatlarının hemen ardından yurtdışından da sipariş alınmaya başlanan Novociti Life için 9 Ağustos tarihinde düzenlenen törenle Lodz Belediyesi de 25 adetlik sipariş verdi.

Tüm dünyada 16 distribütör ile 30’dan fazla ülkede faaliyette bulunan ve küresel otobüs markası olma yolunda ilerleyen Anadolu Isuzu, yeni Isuzu Novociti Life’yi 2018 yılının son çeyreğinde üretip, 2019 yılının ilk çeyreğinde Polonya halkının kullanımına sunacak. Polonya’da iki yıldır faaliyetlerine devam eden Anadolu Isuzu distribütörü Busimport Pl Sp.z.o.o’nun gerçekleştirdiği anlaşma gereğince 25 adetlik filosu Lodz Belediyesi’nin toplu ulaşım alanında hizmet verecek.

Otobüs konforunda alçak tabanlı midibüs Isuzu Novociti Life

Yeni Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıktı. Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs kavramıyla dar sokaklı şehirleri de hedefleyen Novociti Life, aynı zamanda alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT NEF4 motoru, 186 beygir güç ve 680 Nm azami tork üretiyor. FPT’nin EGR sistemine gerek duymadan Euro 6C yayım ölçütlerini karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlanmasını mümkün kılıyor. Novociti Life hem yurtiçinde hem de yurtdışında ZF marka manuel ve Allison marka otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuluyor.

Toplam 60 kişilik yolcu sığasıyla geniş iç hacimli Novociti Life, gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla, tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerine imkan veriyor. Bu sayede dış mekanı rahatlıkla gözlemleyebilen tekerlekli sandalyeli yolcular, Novociti Life’nin insan odaklı akıllı tasarımının tadını çıkarıyorlar.

Akıllı tasarım ile servis ve bakım kolaylığı

Yeni Isuzu Novociti Life, hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini en kısa sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlandı. Motor bölümü arka kısma alınan Novociti Life, bu sayede alçak tabanlı platformuna kavuştu. Motor ve yürüyen aksamın arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine olanak sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor.

Yollara çıkmadan iki ödül birden aldı

Isuzu Novociti Life, yollara çıkmadan önce iki önemli kuruluştan ödül de aldı. Turquality kapsamında 2017 yılının sonunda düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışması’nda “İyi Tasarım Ödülü”’nün sahibi olan Isuzu Novociti Life, ilk yurt dışı ödülünü de nisan ayında A’Design Award & Competition’dan “Gold A’Design Award” ile aldı. Kompakt boyutlarıyla otobüs konforunu midibüs sınıfında yaşatan Novociti Life, toplu ulaşımda midibüs sınıfında hem yurtiçinde hem de yurtdışında önder konumda olan Anadolu Isuzu’yu çok daha güçlü konuma taşıyacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here