Tırsan’ın son teknoloji ürünleri Avrupa’da yarışıyor

0
598

Türkiye’nin 41 yıldır önder treyler üreticisi Tırsan, Avrupa’nın en prestijli treyler inovasyon yarışması Trailer Innovation 2019’da son teknojiyle geliştirilen üç ürünüyle birden aday gösterildi.

Trailer Innovation Ödülü, her iki yılda bir Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük ticari taşıtlar fuarı olan IAA 2018’de sahiplerini buluyor. Ödüller, Alman Otomotiv Sanayi Derneği (VDA) işbirliği ile dünyanın önde gelen 12 ticari taşıt dergisi tarafından sektördeki en son teknolojilere ve yenilikçi ürünlere veriliyor.

Trailer Innovation Ödülü’nü 2017 senesinde Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile ‘’Emniyet’’ kategorisinde kazanan Tırsan, bu yıl son teknoloji ürünü olan üç aracıyla Trailer Innovation 2019 Ödülü’nün ‘’Şasi’’, ‘’Emniyet’’ ve ‘’Konsept’’ kategorilerinde ön elemeyi geçerek aday oldu.

Tırsan üç kategoride üç yenilikçilikle aday

Tırsan, Otomotiv ve Yan Sanayi Özel Sektör Birincisi Ar-Ge Merkezi’nde son eğilimler, gelişen teknolojiler ile 55 ülkede iş yapmanın bilgi birikimini harmanlayarak geliştirdiği üç ürünüyle Trailer İnnovation 2019’a aday oldu.

Tırsan, şasi tasarımında 30 yıldır çözülememiş sorunları çözdüğü Kässbohrer K.SHG AVMH Ön-, Orta- ve Arka uzar Multifonksiyonel Konteyner ile “Şasi“, mega-trend dijitalizasyonun başarılı adaptasyonu akıllı cihazlar ile boşaltım sağlayan K.SSL Otonom boşaltım sistemli akıllı yatay Silobas aracı ile “Konsept” ve Trailer İnnovation 2017 emniyet kategorisinde kazandığı ödülün devamı olarak  K.SSK Akıllı kontrol sistemli ve güvenlikli damperli Silobas aracı ile “Emniyet” kategorilerinde aday gösterildi.

Şasi” kategorisinde yarışan K.SHG AVMH Ön-, Orta-, Arka uzar Multi fonksiyonel Konteyner, tüm konteyner tiplerine bağlı olarak en iyi yük dağılımını sağlamak amacıyla geliştirildi. Araç, sekizgen orta şasi tasarımının ilk örneği. Teleskopik işlevlere sahip sekizgen orta şasi tasarımı, 30 senedir çözülemeyen, sektörde yaygın olarak görülen, aracın kalıcı hasar görmesine sebep olan tüm burulma sorunlarının önüne geçiyor. Bu sistem, gerilim sorunlarının azalmasına ve sürekli çalışmadan kaynaklanan kalıcı hasarı önlemesine olanak sağlıyor. Ön, orta ve arka uzantılar ve dikkatle tasarlanmış kilit mekanizmaları, sürücüler için en kullanıcı dostu operasyon kolaylığını sağlıyor. Yenilikçi sekizgen merkezi çerçeve tasarımına sahip K.SHG AVMH, 30 yıldan fazla bir süredir aşılmayan sorunlara çözüm getiriyor.

Konsept” kategorisinde yarışan akıllı Yatay Silobas K.SSL aracı, dijitalleşmenin treyler dönüşümüne en iyi adaptasyonun örneği, tam otomatik boşaltım sistemiyle daha verimli ve güvenli boşaltım işlemine olanak sağlıyor. Treyler, yazılım ve donanım dahil olmak üzere ISO 26262 işlevsel güvenlik standartlaştırması ile uyumlu patentli dijital kontrol sistemi sayesinde eski teknikleri ortadan kaldırıyor. Bu sistem, akıllı cihazlar tarafından kontrol ediliyor. Dijitalleşmenin getirdiği, önleyici bakım olanaklarının ilk örneklerinden olan Akıllı Yatay Silobas’ın entegre teşhis sistemleri, tank gövdesinde veya aracın herhangi bir yerinde meydana gelebilecek arızaları önceden tespit ediyor ve bu arızalara erken müdahale edilmesini sağlıyor. Bu süreç sayesinde daha güvenli sürüş deneyimleri, daha kısa müdahale süreleri ve daha uzun treyler ömrü mümkün hale getiriliyor.

2017‘de aynı kategoride Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile ödülü kazanan Tırsan’ın 2019 yılı “Güvenlik” kategorisinde yarışan akıllı kontrol sistemli ve güvenlikli damperli Silobas K.SSK aracı boşaltım sahasındaki çevre faktörlerini analiz ederek, silo tahliye işleminin tam güvenliğini sağlıyor. Çevre etkenleri emniyet parametresi kontrollerini otomatik kontrol eden sistem, boşaltma işlemini en güvenlikli olacak şekilde yönlendiriyor. Güvenlikli Damperli Silobas, başta sürücü ve saha personelinin güvenliğini gözeterek, işletmenin risklerini en aza indirirken donanımın güvenliğini de sağlıyor. Akıllı kontrol sistemi, ölümcül kazalara yol açabilecek tüm koşulları kontrol ediyor ve en güvenli boşaltım operasyonlarının yapılmasını için operatörleri yönlendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here