Plastnak, Schmitz Cargobull’u seçti

0
3675

Türkiye fabrikasını iki ay önce faaliyete sokan Schmitz Cargobull teslimatlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Adapazarı tesislerinde gerçekleşen teslimat töreninde 21 senedir taşımacılık faaliyetlerini sürdüren İstanbul merkezli Plastnak Nakliyat firmasına altı adet Mega Varios model rulo taşıma havuzlu ve Daimler ve içecek taşıma sertifikalı yarı treyler teslim edildi.

Teslimat törenine Plastnak Nakliyat adına firma sahipleri Fevzi Çakmak ve Emir Çakmak ile Schmitz Cargobull adına Türkiye Satış Müdürü Nihat Ö. Ayhan ve Satış Müdürü Rüştü Çoruh katıldı.

Törende Plastnak Nakliyat adına konuşan Emir Çakmak50 adetlik filomuz ile taşımacılık hizmetleri veriyoruz. Yeni projemizde planlamış olduğumuz 25 adetlik mega rulo taşıma havuzlu yarı treylerin ilk altı adedinin yatırımında Schmitz Cargobull ile çalışmayı tercih ettik.
Yabancı markaların Türkiye’ye yatırım yapmaları, rekabetin artacağının göstergesi olup, rekabetin kaliteyi artıracağı kanaatindeyiz. Tüm bunların sonucunda Avrupa’nın en büyük treyler üreticisi Schmitz Cargobull ile çalışmaya başlamaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Teslimat töreninde Schmitz Cargobull adına bir konuşma yapan Satış Müdürü Rüştü Çoruh ise “Plastnak Nakliyat kendi işinde uzman olan ve kaliteye de çok önem veren bir firma. Kendileriyle bugüne kadar çalışma şansı bulamasak da bugünün bir başlangıç olduğunu ve her iki firma açısından da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bugün teslim ettiğimiz rulo taşıma havuzlu yarı treylerlerimiz özel bir mühendisliğin ürünü. Diğer ürün ve modellerimizde olduğu gibi bu yarı treylerlerimizde de 10 yıl paslanmazlık garantili galvaniz şasi, tehlikeli madde taşımaya uygun şekilde hazırlanmış altyapı, 6 yıl ya da 1 milyon km garantili dingil takımı sağlıyoruz. İşbirliğimizin uzun yıllar sürmesini umarım. İş ortağımıza mavi filler hayırlı olsun.” dedi.

Schmitz Cargobull Türkiye Satış Müdürü Nihat Ö. Ayhan da yaptığı konuşmada “Schmitz Cargobull olarak Türkiye’de 23 senedir faaliyet gösteriyor olmamıza rağmen bu sene Almanya’da kuruluşumuzun 125’inci senesini kutluyoruz. Öncelikle bu çok büyük bir bilgi ve birikim anlamına geliyor. Firmamızın tek işi ve ilgi alanı 125 sene önce de olduğu gibi en iyi treyleri üretmek. Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı günümüz dünyasında farklı sektörlere yatırım yapma fırsatı varken biz treylerden kazandığımızı treylere katarak Ar-Ge çalışmalarına ciddi yüksek bütçeler ayırıyoruz. Müşterilerimize en iyi yarı treyleri en iyi şartlarla nasıl ulaştırırız onu düşünüyoruz. Treylerlerimizi kusursuz hale getirirken müşterilerimizin kendi rekabetlerinde fark yaratmalarını istiyoruz. Tüm bu istek ve çalışmaların sonucunda da kullanım ömrü boyunca hemen hemen hiç maliyet çıkarmayan, yakıt tasarrufuna katkısı bulunan, her zaman en yüksek ikinci el değerine sahip yarı treyleri kullanıcıların beğenisine sunuyoruz. Bildiğiniz üzere firmamız geçen sene uzun yıllardır birlikte çalıştığı distribütörü olan Enka’dan ayrıldı ve tüm faaliyetlerimizi artık kendimiz sürdürüyoruz. Türkiye’nin yaşadığı son bir senelik hoş olmayan sürece baktığımızda da bu yatırım kararından hiç pişmanlık duymadık. Aksine yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Kendi yedek parça depomuzu gerektiği gibi oluşturuyoruz. Servis ağımızı günden güne geliştiriyoruz. Servis noktalarımız her yeni gün artıyor. Yakın zamanda ikinci el departmanımızı da sistemimize dahil edeceğiz. Biz Schmitz Cargobull ailesi olarak Türkiye’ye ve Türkiye nakliyecilerine güveniyor, işbirliğimizin çoğalarak artacağını düşünüyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz