Pirelli, kış hazırlıklarını tamamladı

0
1348

Pirelli Türkiye, yaklaşan kış dönemi ön hazırlıklarını İstanbul’da gerçekleştirdiği yetkili satıcılar toplantısı ile tamamladı. Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comini, yetkili satıcıları, Türkiye’de trafik bilincinin artması ile birlikte bu yıl da kış lastiği pazarının büyümeye devam edeceği konusunda bilgilendirdi. 

Pirelli’nin Türkiye operasyonu Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş., kış dönemi için ön hazırlıklarını yurt genelinde yaptığı toplantılarla tamamladı. Bu yıl da pazarın büyümeye devam edeceğini öngören şirket, paydaşlarını bu konuda bilinçlendirmek için Ankara, İzmir, Adana ve son olarak da İstanbul’da toplantı düzenledi.

İlk olarak eylül ayında Ankara’da başlayan toplantılara toplam 210 kişi katıldı. Kış dönemi için ön hazırlıklar, 89 kişiye ev sahipliği yapan İstanbul toplantısı ile son buldu. Ev sahipliğini Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comini’nin yaptığı toplantıda, Pirelli’nin yeni şirket yapısı anlatıldı. Şirketin yeni Satış Müdürü Emre Özdemir ise pazara dair genel bir değerlendirme yaptıktan sonra “perakende stratejisi”nin  en önemli odak noktaları olduğunun altını çizdi ve önümüzdeki dönem atacakları adımlar hakkında bilgi verdi. Pirelli Türkiye’nin yeni yapılanma sürecinde pazarlama müdürü olarak atanan İpek Unaran ise yetkili satıcıları Pirelli’nin son tüketiciye hitap eden birçok teknolojisi, kış lastikleri ve dört mevsim ürün yelpazesi hakkında bilgilendirdi. Markanın 2018’de hayata geçireceği adımların üzerinden geçilerek, “perakende bakış açısını”n dijitale nasıl yansıtılacağı anlatıldı.

Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comino

Kış lastiği pazarı büyüyor

Türkiye’de kış lastiği pazarı yıllar içinde ciddi büyüklüklere ulaştı. Yenileme pazarının yaklaşık yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’da Almanya, Avusturya gibi pazarlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde seyrediyor. Türkiye’de sürücülerin trafik bilinci arttıkça ve kış lastiklerinin faydaları anlaşıldıkça, kış lastiklerine olan talep de ciddi şekilde artış gösteriyor. Kış lastiklerine olan talebin bu yıl da ciddi şekilde artış göstermesi öngörülüyor.

Kontrolsüz güç, güç değildir

Türkiye’deki kış lastiği pazarı hakkında açıklamalarda bulunan Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş CEO’su Gian Paolo Gatti Comini: “Türkiye’de kış lastiği pazarı önemli bir yere sahip. Yenileme pazarının yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’daki Almanya, Avusturya gibi pazarlardan çok da geride sayılmayız. Onlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde.  Türkiye’de kış lastiğinin faydaları konusunda insanlar giderek bilinçleniyor. Trafik bilinci arttıkça kış lastiği pazarı bu yıl da büyümeye devam edecek. Ancak bizim her zaman hatırlattığımız bir mottomuz var: “Kontrolsüz güç, güç değildir”. Bizim de bu süreci kontrol altında yönetmemiz büyük önem arz ediyor. Burada müşteri taleplerini tahmin etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yetkili satıcılarımızla birlikte yakın çalışmalar içerisindeyiz.” dedi.

Premium ve yüksek performans odaklı tüketici lastikleri şirketi olmaya devam eden Pirelli’nin inovatif ürün teknolojileri Run Flat, Sealinside, PNCS ve kış dönemi için oluşturduğu ürün yelpazesi hakkında da satış ve pazarlama ekibini ve bayilerini düzenli olarak bilgilendiriyor. Pirelli’nin kış lastiği konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesi olduğuna dikkat çeken Gian Paolo Gatti Comini; Pirelli olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Pirelli’deki kış lastikleri çeşitlerini spor araçlar ve lüks sedanlar için tasarlanmış lastikler, şehiriçi araçlar için tasarlanmış lastikler, ağır kış koşulları ve motor sporlarında kullanılan lastikler, SUV-4×4’ler için tasarlanmış lastikler ve hafif ticari taşıt kış lastikleri olarak ayırmak mümkün.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz