Pirelli Anadolu Lisesi öğrencileri Pirelli fabrikasını ziyaret etti

0
1196
Pirelli Anadolu Lisesi öğrencilerinin fabrika ziyareti
Pirelli Anadolu Lisesi öğrencilerinin fabrika ziyareti

Lastik üreticisi Pirelli’nin kurucusu olduğu Kocaeli Kartepe’deki Pirelli Anadolu Lisesi’nin İstanbul’da düzenlenen yenilikçi projelerin yarıştığı Teknofest İnsansız Sualtı Sistemleri yarışmasında ikinci olarak önemli bir başarı elde eden öğrencileri, Pirelli’nin “Şampiyonların Fabrikası” olarak bilinen İzmit’teki motor sporları fabrikasını ziyaret etti.

Pirelli Anadolu Lisesi’nin Teknofest İnsansız Sualtı Sistemleri yarışmasında ikincilik kazanan 12 başarılı öğrencisi, 10 Ekim 2019 tarihinde Türkiye’de ilk yerli lastiğin üretiminin gerçekleştirildiği Pirelli’nin İzmit’te bulunan motor sporları fabrikasına ziyarette bulundu.

Ziyaret kapsamında; öğrencileri Pirelli İnsan Kaynakları ve Motor sporları departmanları ağırlarken, Pirelli Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Serpil Köşker ve İnsan Kaynakları Şefi Merve Sözer tarafından Pirelli Türkiye ve motor sporları tanıtım sunumları gerçekleştirildi. Sunumlar sonrası öğrenci ve öğretmenler için motor sporları üretim sahası gezisi gerçekleştirildi. Fabrika turu sonrasında Pirelli Anadolu Lisesi öğrencileri bugüne kadar gerçekleştirdikleri projeleri Pirelli yöneticileri ve çalışanlarına sundu. Öğrenciler, ayrıca Pirelli’nin Türkiye’deki faaliyetleri ve motor sporlarındaki köklü deneyimleri hakkında bilgi alırken, yarış lastiklerinin üretim süreçlerini de yakından inceleme fırsatı buldu.  

Pirelli Türkiye olarak, öğrencilere destek vermeye devam edeceğiz

Pirelli’nin faaliyet gösterdiği ülkelerde eğitime ve gençlere verdiği desteğin altını çizen Pirelli Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Serpil Köşker, şunları kaydetti: “Pirelli’nin kurucusu olduğu Pirelli Anadolu Lisesi’nin elde ettiği başarılar bizleri her daim gururlandırmaya ve heyecanlandırmaya devam ediyor. Dünyanın en önemli lastik üreticilerinden Pirelli olarak, Türkiye’deki 60. yılımızda bölgesel desteğin önemini eğitime yaptığımız katkılarda vurgulamaya devam ediyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz diğer lokasyonlarda olduğu gibi Kocaeli’nde de sosyal sorumluluk ve çalışan eğitimi konularında yatırımlarımız devam ediyor. Faaliyet gösterdiğimiz lokasyonlarda toplumun eğitim başta olmak üzere; sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak en önemli ilkelerimizin başında geliyor. Bu doğrultuda 1960 yılında kurulan İzmit’teki fabrikamızın ardından 1968 yılında İzmit’teki Pirelli İlkokulu ve 2008 yılında Pirelli Anadolu Lisesi’nin kuruluşu ile eğitime verdiğimiz destek perçinledi. Bugün, eğitime verdiğimiz bu katkıların sonucunu böylesi önemli başarılarla almak hepimizi gururlandırıyor. Teknofest İnsansız Sualtı Sistemleri yarışmasındaki projeleri ile ikincilik kazanan tüm öğrencilerimizi can-ı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca, öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri projelere dair koçluk desteği de vereceğimiz bilgisini paylaşmak istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here