Hidromek’e Platin Global 100 ödülü

2
530

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, aylık ekonomi dergisi Platin ile bağımsız araştırma şirketi İpsos tarafından Platin Global 100 Endeksi kapsamında endüstri 4.0 temasıyla başarı gösteren 100 firmadan biri seçildi. “Platin Global 100” ödülünü alan HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, endüstri 4.0’a yatırım yapan bir firma olarak Global 100 Endeksi’nde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek “HİDROMEK olarak bir dünya markası olma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Platin Global 100 Endeksi, Feriye Sarayı’nda gerçekleşen özel bir ödül töreni ile açıklandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreni, iş dünyası ve medyanın geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

Dünyada beş kıtada 100’ün üzerinde ülkede makinelerimiz çalışıyor

HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, HİDROMEK adına Platin Global 100 ödülünü Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’ın elinden aldı. Mustafa Bozkurt, “Platin Global 100 Endeksi’nde yer almaktan ve Türkiye’den dünyaya açılan en başarılı 100 şirket arasında bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bugün, dünyada beş kıtada 100’ün üzerinde ülkede makinelerimiz çalışıyor. AR-GE ve tasarım çalışmalarına ağırlık vererek bir dünya markası olma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

“En ileri teknoloji ile üretim yapıyoruz ”

Kuruluşundan bu yana endüstriyel tasarım ve Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini belirten Mustafa Bozkurt, “Ürünlerimizi gelişmiş ülkelerin kullandığı üç boyutlu parametrik dijital ortamda tasarlıyoruz ve modelleyip doğrulama yaparak analizini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra sekiz yıl önce HİDROMEK tarafından geliştirilen ‘Smartlink’ uzaktan takip sistemi ile makinelerimiz uzaktan kontrol ediliyor. Ne kadar yakıt yaktıkları, hangi ortamlarda kaç saat çalıştıkları ve servis zamanları rakamlarla gözlemlenebiliyor.” şeklinde konuştu.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here