PIMK, filosunu IVECO Stralis NP ile büyütüyor

0
912
PIMK Ltd., filosunu Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ile çalışan 50 yeni IVECO Stralis NP 400 BG ile genişletti.

PIMK Ltd., ortaklarına yeşil lojistik hizmetler sunmak için filosunu Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ile çalışan 50 yeni IVECO Stralis NP 400 BG ile genişletti. IVECO, gelişmiş doğal gaz teknolojisi ile sürdürülebilir taşımacılıkta öncü konumda bulunuyor.

PIMK Ltd., Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) ile çalışan 50 yeni IVECO Stralis NP AS440S40T/P çekici satın alarak sürdürülebilir taşımacılık çözümleri sunmak için filosunu dönüştürme yolunda önemli bir adım attı.

Doğu Avrupa’nın önde gelen taşımacılık şirketlerinden biri olan ve merkezi Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde bulunan PIMK Ltd., bin 400’den fazla ağır ticari taşıttan ve PIMK Demiryolu hizmetinden oluşan filosuyla tüm Avrupa’da ve Asya’nın ve Afrika’nın bazı bölgelerinde müşterilerine sürdürülebilir ve yenilikçi taşımacılık çözümleri sunuyor.

IVECO Stralis Natural Power CNG, eşdeğer bir dizel araçla kıyaslandığında yüzde 99 daha az parçacık madde, yüzde 90 daha az NO2 ve biyo-metan kullanımında yüzde 95 daha az CO2 yayıyor.

Şirketin sahipleri Ilian Filipov ve Penko Nestorov, operasyonlarının çevreye etkisini azaltmak ve verimliliğini yükseltmek için harcadıkları çabada müşteri tatminine ve sürdürülebilirliğe öncelik veriyor. Bu nedenle PIMK Ltd., PIMK Rail için elektrikli lokomotiflerin yanı sıra bugün uzun yol taşımacılığında tek sürdürülebilir seçenek olarak gördüğü doğal gazlı araçlara yatırım yapmayı seçti.

Ilian Filipov ve Penko Nestorov, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Doğal gazla çalışan 50 yeni IVECO Stralis NP ile taşımacılık için en yüksek çevre standartlarını karşılıyoruz. Bu araçlar tamamen yük taşımacılığı ve tüm Bulgaristan’da KAUFLAND için gıda taşımacılığında kullanılacak.”

400 beygirlik motora sahip IVECO Stralis Natural Power CNG, eşdeğer bir dizel araçla kıyaslandığında yüzde 99 daha az parçacık madde, yüzde 90 daha az NO2 ve biyo-metan kullanımında yüzde 95 daha az CO2 yayıyor. Piek Quiet Kamyon Test ölçeğinde 71dB’den daha az gürültü seviyesiyle gürültü sınırlamalarının olduğu kent merkezleri ve gece dağıtımları icin son derece uygun bir seçenek sunuyor.

PIMK’nin sürdürülebilir yatırımı Toplam Sahiplik Maliyeti’ni (TCO) en uygun hale getirmek için tam servis paketini de kapsıyor. Şirket, düşük Toplam Sahiplik Maliyeti’ni IVECO’nun doğal gazlı ticari taşıtlar yelpazesinin en önemli faydası olarak görüyor. Bu yatırım, PIMK’nin yeşil bir şirket olarak daha da gelişme isteğinin ve IVECO ile Bulgaristan’daki distribütörü DANUBETRUCK BULGARIA’nın yenilikçi yaklaşımının bir sonucu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here