Petrol Ofisi’nde CHRO görevini Neslihan Yalçın üstlendi

0
262
poas_Neslihan_Yalcin__1_
Petrol Ofisi CHRO'su Neslihan Yalçın

Türkiye akaryakıt, madeni yağlar ve kimyasallar sektörü önderi Petrol Ofisi’nde Chief Human Resources Officer (CHRO) konumu, insan kaynakları alanındaki önemli isimlerden birine emanet edildi. Petrol Ofisi’nde CHRO görevini, 3 Mayıs 2019 itibari ile Neslihan Yalçın üstlendi.

Petrol Ofisi’nin sektör önderi olmasının yanı sıra Türkiye’nin en büyük üçüncü şirketi olduğuna vurgu yapan Neslihan Yalçın, “Petrol Ofisi, köklü geçmişi, tüm Türkiye’de yaygın bayi ağı, güçlü altyapısı ile ülkemizin en güçlü ve önemli değerlerinden biri konumunda.” diyerek, böylesine büyük ve güçlü bir yapıda insan kaynakları organizasyonu yönetimini üstlenmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

poas_Neslihan_Yalcin__2_
Petrol Ofisi’nde CHRO görevini, 3 Mayıs 2019 itibari ile Neslihan Yalçın üstlendi.

İnsan Kaynakları’nın tecrübeli ismi

İTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme alanında master programını tamamlayan Neslihan Yalçın, kariyerine 1995 yılında Borusan Holding’de başladı. Yalçın, 1996 – 2006 yılları arasında Koç Holding bünyesinde Arçelik ve Amerikan Hastanesi’nde İnsan Kaynakları Müdürü, ardından da 2006-2008 yıları arasında AMS Havacılık Grubu’nda İnsan Kaynakları Direktörü görevlerini üstlendi. Yalçın, 2008-2017 yılları arasında ise Accenture Danışmanlık’ta İnsan Kaynakları Gelişim Direktörü konumlarında çalıştı. Neslihan Yalçın son olarak Korn Ferry Danışmanlık bünyesinde İnsan Kaynakları Danışmanı – Ortak olarak, Petrol Ofisi’nin de aralarında bulunduğu çeşitli firmalara insan kaynakları danışmanlığı hizmeti verdi.

İngilizce ve Almanca bilen Neslihan Yalçın, evli ve bir çocuk annesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here