Penske Truck Leasing’e ilk elektrikli Freightliner kamyon

1
427
freightliner-penske_02
İlk tamamen elektrikli Freightliner eM2, Penske Truck Leasing Corporation’a Los Angeles’ta teslim edildi.

İlk tamamen elektrikli Freightliner eM2 kamyonun teslim edilmesiyle Daimler Trucks, Birleşik Devletler’de elektrikli ağır ve orta hizmet kamyonlarının günlük operasyonlarda denemelerine başladı. 20 Aralık 2018 tarihinde Daimler’in alt şirketi Daimler Trucks North America (DTNA), Los Angeles’ta Penske Truck Leasing Corporation’a ilk orta hizmet Freightliner eM2’yi teslim etti. Penske Truck Leasing, Northwest Pacific ve California’da yerel dağıtım işlerinde elektrikli kamyonu kullanacak.  2019 yılı içinde Penske Truck Leasing Corporation 10 adet orta hizmet eM2 ve ağır hizmet için10 adet eCascadia olmak üzere toplamda 20 adet tamamen elektrikli Freightliner teslim alacak. Toplamda Freightliner’ın yenilikçi filosu 30 aracı kapsayacak. Seri üretimin 2021 yılında başlaması planlanıyor.

Penske Truck Leasing Başkanı ve CEO’su Brian Hard, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Penske, bu yeni orta hizmet elektrikli kamyonu hizmete sokan ilk şirket olmaktan dolayı gurur duyuyor. Roger Nielsen ve Daimler Trucks North America’daki takımına, mükemmel işbirlikleri ve bu yenilikçi teknolojiyi pazara getirmek için dokuz ayı geçen süre boyunca birlikte yaratma ruhları için teşekkür ediyor ve onları takdir ediyorum. Penske, hareketlilik anlamında, müşterilerine en verimli taşıt teknolojilerini sunmaya ve yenilikçilik ve sürdürülebilirlik konularında öncü olmaya kendini adadı.

Daimler Kamyon ve Otobüsten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum ise şunları söyledi: “Alışılageldik kamyonlarda olduğu gibi elektrikli kamyonlarda da en önlerde olmayı amaçlıyoruz. Freightliner eM2’nin Penske Truck Leasing Corporation’a teslimatıyla birlikte tüm dünyadaki müşterilerimizle tüm sınıflarda günlük operasyonlarda elektrikli kamyonlarımızı deniyoruz. Yenilikçiliğe geldiğimizde müşterilerimizin talepleri bizim için esastır. Hep birlikte geleceğin kamyonları için çözümler geliştiriyoruz. Ocak ayında yeni haberlerimiz olacak. Las Vegas’taki Tüketici Elektronik Fuarı’nda bir başka önemli teknoloji olan özerk (otonom) sürüş alanına yönelik teknolojik gelişimlerimizi ve adanmışlığımızı açıklayacağız.

Daimler Kamyonları & Penske Truck Leasing Corporation kentiçi dağıtım trafiğini elektrikli hale getiriyor

Penske Truck Leasing Corporation’a yapılan teslimat Birleşik Devletler’de kentiçi dağıtım trafiğinin elektrikli hale gelmesindeki ilk adımı oluşturuyor. Penske Truck Leasing Corporation, 270 binden fazla araç çalıştıran ve Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Avustralya ve Asya’da binden fazla yerleşkede müşterilere hizmet veren önder küresel taşımacılık servis sağlayıcısı konumunda. 230 mil’lik (370 km) menzili ile Freightliner eM2 son nokta teslimatı için ideal bir araç. Aküler 60 dk içinde yüzde 80’e kadar doldurulabiliyor. Bu da 480 bg güce kadar 325 kWh’lik kullanılabilir sığa sağlıyor. Freightliner eCascadia, Kuzey Amerika pazarındaki en başarılı uzun yol kamyonu (8 sınıfı) olan Cascadia’yı temel alıyor. Seri üretimin başında eCascadia 730 beygire kadar güç üretecek. Aküler, 550 kWh kullanılabilir sığa ve 250 mil’e (400 km) kadar menzil  sunarken, 90 dk içinde yüzde 80’e kadar  (200 mil – 320 km menzil) doldurulabilecek.

Ağır hizmet sınıfı için tamamen elektrikli Freightliner eCascadia

Daimler Kamyonları & Otobüsleri E-Hareketlilik Grup Yöneticisi Gesa Reimelt, şöyle konuştu: “Başlangıçta Daimler kamyonlarını elektrikli hale getirmeye başladı. Bugün, Birleşik Devletler, Japonya ve Avrupa’daki müşteriler, aküyle tahrik edilen hafif sınıf FUSO eCanter ve seri üretime çok yakın hale gelen ağır hizmet kamyonu  Mercedes-Benz eActros’u yayımsız ve neredeyse tamamen sessiz olarak işletiyorlar. Müşterilerimizin işbirliğiyle teknolojik ve ekonomik olarak zorlu günlük operasyonlara uygun hale getirmek için elektrikli Freightliner eCascadia ve eM2 modellerini geliştirmeyi hızlandırıyoruz. Burada E-Hareketlilik Grubumuz içinde paylaşılan küresel bilgi ve deneyimden faydalanıyoruz. Markadan, bölgeden ve araç sınıfından bağımsız olarak tüm e-etkinliklerimizi tek bir havuzda topluyoruz.”

Daimler Trucks CES 2019’da

Tüketici Elektronik Fuarı (CES – Consumer Electronics Shows) açılmadan bir gün önce 7 Ocak 2019 tarihinde Daimler Kamyonları, ilk kez fuarda yer alacak ve medyayı en son şirket haberlerinin, teknolojik gelişimlerin ve gelişmiş özerk (otonom) sürüşe adanmışlığın açıklanacağı basın toplantısına davet edecek. Martin Daum ve Roger Nielsen’in konuşmalarının ardından medya, Las Vegas Motor Speedway’de Kuzey Amerikan Daimler Kamyon ve Otobüs yelpazesinin en son ürünlerini deneyimleme olanağı bulacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here