Oyak Renault’dan ODTÜ’lü gençlere destek

0
928
oyak-renault_odtu-Yarisma
Productive Design Challenge 2019 yarışması

ODTÜ Makine ve İnovasyon Topluluğu işbirliği ile Oyak Renault ev sahipliğinde düzenlenen “Productive Design Challenge 2019” yarışmasında ODTÜ’lü mühendislik ve tasarım öğrencileri Oyak Renault İnovasyon Laboratuvarı’da engelli bireylerin bağımsız bir şekilde ulaşımını sağlayacağı araç tasarımı için birbiriyle yarıştı.

TÜRKİYE’nin en büyük otomobil ve motor üreticisi Oyak Renault, ODTÜ Makine ve İnovasyon Topluluğu işbirliği ile düzenlenen Productive Design Challenge 2019 yarışmasına 23 – 24 Şubat 2019 tarihlerinde ev sahipliği yaptı. Oyak Renault, Autodesk, ODTÜ Makina ve İnovasyon Topluluğu’nun işbirliği ile düzenlenen “Productive Design Challenge 2019” yarışmasında ODTÜ’lü mühendislik ve tasarım öğrencileri, inovatif fikirlerin yeşerdiği Oyak Renault İnovasyon Laboratuvarı’da engelli bireylerin bağımsız bir şekilde günlük ulaşımını sağlayacağı araç tasarımı için birbiriyle yarıştı.

Productive Design Challenge 2019” yarışmasında mühendislik ve tasarım öğrencilerinden oluşan 10 takım, sanayi uzmanları ile inovatif bir ortamda birlikte çalışarak engelli bireylerin araç kullanımını kolaylaştıracak geleceğin hareketlilik çözümlerini tasarlamak üzere çalıştılar. Öğrenciler, Oyak Renault ve Autodesk desteği ile engelli bireyin bağımsız bir şekilde günlük ulaşımını sağlayacağı bir araç tasarımı yaratmak üzere kıyasıya mücadele ettiler. Takımlar arası süren yarışma sonucunda birinci olan takıma 2 bin TL, ikinci takıma 1800 TL ve son olarak üçüncü olan takıma ise 1600 TL para ödülü takdim edildi.

Oyak Renault engelli bireylerin toplumun bir parçası olduğu bilinciyle, onlara doğrudan iş imkanı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda onların sosyal yaşamlarını da düşünerek yenilikçi çözümlere destek oluyor. Bursa’da en fazla engelli istihdam eden şirket olan Oyak Renault, son yıllarda engelli bireylerin hem çalışma koşullarını hem de sosyal yaşamlarını iyileştirmeye yönelik çok sayıda proje planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz