Otopratik’in 42’nci mağazası Bursa’da açıldı

0
1855

Brisa’nın 42’nci Otopratik mağazası Nilüfer Bursa’da hizmete girdi. Otopratik mağaza zincirleri binek ve hafif ticari taşıtlara hızlı, güvenilir ve kaliteli araç ve lastik bakımı hizmetleri sunuyor. Şirketin bu yenilikçi ve sürdürülebilir iş modeli, hem araç kullanıcılarına hem iş ortaklarına hem de ülke ekonomisine değer sunuyor. Brisa, 2017 yılında mağaza sayısını artırarak bu değeri yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik sektörü önderi olan Brisa, araç sahiplerinin lastik ve oto bakımı gibi çeşitli ihtiyaçlarını tek noktada karşılayabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Otopratik mağazalarının 42’ncisini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in katılımıyla Bursa’da Grup Oto işbirliğiyle açtı.

Brisa’nın 360 derece servis sunan araç bakım merkezi Otopratik, binek ve hafif ticari taşıtların kullanım ömürleri boyunca ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri ve temel bakım hizmetlerini bir arada sunuyor. Brisa’nın kurumsal gücü ile beslenen ve tek bir çatı altında sürdürülebilir büyümeye odaklanan Otopratik mağazaları hem araç kullanıcılarına hem de iş ortaklarına değer sunuyor.

Müşteriler araç bakımında hızlı ve güvenilir hizmet istiyor

Bursa’daki tek, Türkiye çapındaki 42’nci Otopratik mağazasının açılış töreninde konuşan Brisa Perakendecilik Direktörü Oğuzhan Avdan, “Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki araç sahipleri artık servis ve bakım hizmetlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde almak, zamanlarını ve maliyetlerini verimli bir şekilde yönetmek istiyor. Bu iç görüden ve Brisa’nın en önemli değerleri arasında yer alan müşteri odaklılık anlayışından yola çıkarak, müşterilerimize araç bakımında en iyi deneyimi sunabilmek amacıyla Otopratik kavramını hayata geçirdik. Ortalama iki saat içinde bitirilen hızlı oto bakım hizmetleri verdiğimiz Otopratik mağazaları, müşterilerimize araç bakımını en kolay, en kaliteli, en ekonomik ve hızlı şekilde sunmamızı sağlıyor. Bir diğer hedefimiz ise, müşterilerimizin her yerde ve her zaman aynı kalitede ürün ve hizmetlere ulaşabilmeleri. Bu sebeple Otopratik mağazalarımızın standartlarına son derece önem veriyor, iş ortaklarımızla sürekli gelişim için beraber çalışıyoruz. Grup Oto gibi kurumsallaşmaya ve işini geliştirmeye önem veren iş ortaklarımızla beraber uzmanlaşıyor, büyüyoruz.” dedi.

Hızlı büyüyen sektörde yatırım yapmak isteyenler için yenilikçi ve sürdürülebilir bir iş modeli

Otopratik’in büyüme potansiyeli yüksek hızlı bakım sektöründe yatırım yapmak isteyenler için de önemli bir fırsat sunduğuna dikkat çeken Avdan, şöyle devam etti: “Brisa’nın kurduğu güçlü çatı altında otomobil sektörü, araç bakımı ve servisi alanındaki yatırımcılar işlerini geliştirme, farklı müşteri gruplarına ulaşma, küresel standartlarda hizmet sunma gibi avantajlar elde ediyor. Bunu da kurumsallaşma, sistemsel altyapı, müşteri ilişkileri yönetimi, çalışan eğitimleri, teknik donanım ve kurumsal danışmanlık gibi önemli desteklerle sağlıyoruz. HaynesPro, Partvendo ve Castrol gibi önder kurumlarla yaptığımız işbirlikleri ile Otopratik mağaza zincirimizi her daim güçlü tutuyoruz. Böylece iş ortaklarımızla birlikte gelecek nesillere de aktarabileceğimiz sürdürülebilir bir iş modeli yaratırken sektörümüz ve ülke ekonomimiz de güçleniyor. Hedefimiz potansiyel yeni iş ortakları ile mağaza sayımızı yaygınlaştırarak sunduğumuz katma değeri artırmak.”

Grup Oto Genel Müdürü Cengiz Tüter ise “Otopratik mağazamızın kuruluş sürecinde Brisa’dan aldığımız destek ve danışmanlık ile şimdiden hızlı araç bakım kavramında ve lastik hizmetlerinde fark yaratacak bir temel atmış bulunuyoruz. Hedefimiz gerek kullandığımız son teknoloji ürünü donanımlarımızla gerekse her biri alanında uzman profesyonel çalışanlarımızla yüzde 100 müşteri memnuniyetini sağlamak.” dedi.

Otopratik Grup Oto’nun açılışına özel 30 Haziran’a kadar işçilik ve yedek parçada yüzde 10 indirim de sunuluyor.

Yenilenen web sitesi otopratik.com.tr üzerinden araç kullanıcıları online olarak diledikleri hizmetler için teklif ve randevu alabiliyor. Sitede aynı zamanda sürücülerin emniyetli ve konforlu bir sürüş için dikkat etmesi gereken faydalı bilgiler ve sunulan hizmetler de yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz