Otonom ve elektrikli araçlara yön veren uzmanlar İstanbul’da buluşuyor

0
1145

Otonom ve elektrikli araçlardan, akıllı şehirlere kadar pek çok alanda dünya otomotiv sanayine yön veren uzmanlar, Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (IAEC’17) için İstanbul’da buluşuyor. “Gelecekte Hareketlilik” teması çerçevesinde 2 – 3 Kasım tarihlerinde Swissotel’de düzenlenecek olan IAEC’17 ile Türkiye ihracatının 11 yıldır lideri olan otomotiv sanayisinde mühendislik faaliyetlerinin yanında, üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Çok sayıda konferans ve panele ev sahipliği yapacak olan etkinlikte otomotiv mühendisliği alanında birbirinden önemli konuşmacılar sektördeki en yeni eğilimleri paylaşacak. Bu kapsamda dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinden General Motors’un Elektrik ve Kontrol Sistemleri Araştırma Laboratuarı Direktörü Dr. Cem Saraydar ile Northeastern Üniversitesi’nden Doç. Dr. Taşkın Padır, sektörde devrim niteliği taşıyan otonom araçlar konusunda geleceğe ışık tutacak.

Yine otomotiv ana sanayinde stratejik dönüşümlerin yönetiminde uzman olan dünyaca ünlü Strategy & Otomotiv Ortağı Joerg Krings ile SAE Avrupa Operasyonları Direktörü Murat Doğru “Gelecekte Hareketlilik” konusunda, Alman Multiphysics Energy Solutions (MES) Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Pekşen de elektrikli araçların geleceği konusunda değerlendirmelerde bulunacak.

IAEC’17, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) desteği, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP), Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ortaklığı ve Amerikan Otomotiv Mühendisleri Birliği (SAE International) işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz