Otokoç genel müdürlük yerleşkesi yeşil ofis kampüsü sertifikasına layık görüldü

1
769

90’ıncı yaşını kutlayan Otokoç, genel müdürlük binası ile Türkiye otomotiv sektöründe ilk “Leed Gold Yeşil Ofis Kampüsü” sertifikasını aldı. 

Otokoç Otomotiv yenilenen yönetim binalarıyla Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk “Leed Yeşil Ofis Kampüsü” sertifikasını almaya hak kazandı. 90’ıncı yaşını kutlayan Otokoç Otomotiv, sürdürülebilirlik anlayışı paralelinde ve çevresel konulardaki hassasiyeti gözetilerek yenilenen yönetim kampüsü Leed NC Gold sertifikasını elde etti.

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, sürdürülebilir ekonomi ve sürdürülebilir çevre için şirket olarak azami çabayı sarf ettiklerini, yenilenen yönetim yerleşkesinde de bu hassasiyetlerinin somutlaştığını söyledi. Yenilenme çalışmalarının tasarım aşamasından itibaren LEED yeşil bina şartlarına göre planlandığını belirten Göngün Özdemir, “İnşaat sürecinde doğayı tahrip etmeden ve ortaya çıkan atıkların da mümkün olan en yüksek oranda geridönüşümünü sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yürüttük. Kent mimarisine saygılı ve çevresindeki dokuya bütünleşik bir yerleşke olarak yenilediğimiz ofis alanlarında su tüketimi yüzde 40, enerji tüketimi ise yüzde 30 azalmış durumda. Otokoç Otomotiv çalışanlarına ve müşterilerine dünya standartlarının da üzerinde sağlıklı, çevreci ve kentle uyumlu bir çalışma ortamı sunduğumuz için mutluyuz.” dedi.

Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Otokoç, Birmot, Avis, Avis Filo, Budget, Otokoç Sigorta, Zipcar, Otokoç 2.El ve Otokoç Parça markalarının yönetim ofislerinin yer aldığı Küçükyalı’daki yerleşke hem kentsel uyuma hem işlevsel ihtiyaçlara hem de sürdürülebilir kalkınma hedeflerine karşılık sunuyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here