Otokar, Gürcistan’a 117 adet Sultan LF otobüsü Allison şanzımanla teslim ediyor

0
384
Otokar_Gurcistan_Teslimat_Gorsel3
Otokar, Gürcistan’a 117 adet Sultan LF otobüsü Allison tam otomatik şanzımanla teslim ediyor.
Renault Trucks

Türkiye dahil 50’den fazla ülkede modern toplu ulaşıma katkı sağlayan Otokar, 2020 yılı başında Gürcistan ile yılın en büyük ihracat anlaşmalarından birini gerçekleştirmişti. Sözleşme doğrultusunda teslimat süreci devam eden 117 adet alçak tabanlı küçük otobüs modeli Otokar Sultan LF otobüs, dahili retarderlı Allison T3270R xFE tam otomatik şanzıman donanımı ile toplu taşımaya katkı sağlayacak.

Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Otokar Sultan LF, tasarımı, konforu, teknolojisi, düşük işletme giderleri ile başta uluslararası kullanıcılardan olmak üzere büyük talep görüyor. Allison T3270R xFE şanzımanların sunduğu sürücü ve yolcu konforu, düşük işletim maliyeti ve daha az bakım onarım gerektiren avantajlarıyla ön plana çıkan Sultan LF otobüsler, Gürcistan’da beş farklı şehirde hizmet verecek.

Allison_Transmission_3000_serisi
Allison Transmission 3000 Serisi tam otomatik şanzıman

Allison Transmission Türkiye Satış Müdürü Berk Gönenç, teslimat ile ilgili yaptığı açıklamada “Önden motorlu ve yüksek tabanlı otobüs modeli Otokar Sultan araçlarında Allison T2100 xFE model tam otomatik şanzımanımız kullanılırken, tam alçak tabanlı şehiriçi küçük otobüs modeli yeni Sultan LF’de Allison T3270R xFE şanzıman donanımı bulunuyor. Otokar Sultan LF, şehiriçi yolcu taşımacılığına yüksek standartlar sunuyor. Allison Transmission olarak bu standartlara değer katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diye açıkladı.

Gürcistan’da kullanılacak olan 8.4 metre uzunluğundaki Sultan LF, 107 kW güç ve 632 Nm/Tork üretebilen Cummins Intercooler Turbo Diesel Euro 5 motora ve 6 ileri vitesli, dahili retarderlı Allison T3270R xFE tam otomatik şanzıman donanımına sahip. Bu araçlarda bulunan Allison 3000 serisi xFE şanzımanlar, FuelSense 2.0 Max paketi ile birlikte en verimli vites oranlarını bir araya getiriyor. Allison’ın 5. Nesil elektronik kontrolleri ile donatılan FuelSense 2.0 Max paketi, Duruş Esnasında Otomatik Boşa Atma ve Araç İvmelenme Kontrolü özelliklerine sahip. DynActive Vites Değişimi özelliği ise araç ve çevresel parametrelere göre en verimli vites geçiş noktasını seçmek için bir algoritma kullanıyor.

Otokar_Sultan_LF
Gürcistan’da kullanılacak olan 8.4 metre uzunluğundaki Sultan LF, 107 kW güç ve 632 Nm/Tork üretebilen Cummins Intercooler Turbo Diesel Euro 5 motora ve 6 ileri vitesli, dahili retarderlı Allison T3270R xFE tam otomatik şanzıman donanımına sahip. Bu araçlarda bulunan Allison 3000 serisi xFE şanzımanlar, FuelSense 2.0 Max paketi ile birlikte en verimli vites oranlarını bir araya getiriyor.

Sınıfının tek önden motorlu tam alçak tabanlı otobüsü olma özelliğini taşıyan Sultan LF, rampaları kolayca tırmanmasını sağlayan yüksek tork değeriyle dikkat çekiyor. Sarsıntısız şekilde motor torkunu çoğaltan Allison’ın tork konvertörü ise tekerleklere daha fazla güç aktararak araç performansına katkıda bulunuyor. Allison’ın patentli Kesintisiz Güç Teknolojisi, sorunsuz ve sarsıntısız tam güç vites geçişleri ile üstün hızlanma ve ivmelenme sunuyor.

Berk Gönenç, konuyla ilgili olarak “Allison tam otomatik şanzımanlar, manevra kabiliyetini ve ivmelenmeyi artırıyor. Şehiriçinde dar yollara sahip, sık dur kalkın gerektiği güzergahların yanı sıra Gürcistan gibi dik yokuşların ve inişlerin bulunduğu coğrafi koşullarda da büyük avantaj sağlıyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz