OSS Derneği, Automechanika İstanbul’da etkin rol aldı

1
1650
Renault Trucks


Automechanika Istanbul 2017’nin ana destekçilerinden Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), 6-9 Nisan tarihleri arasında Tüyap’ta düzenlenen fuarda yerini aldı. 104 üyesinin 48’i ile fuara katılan OSS, fuar alanının yüzde 15’ini kapsayarak derneğin otomotiv satış sonrası sektöründeki gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.

33 ülkeden bin 200’ün üzerinde katılımcıyı sektör profesyonelleri ile bir araya getiren fuar kapılarını 6 Nisan günü açtı ve OSS adına Dernek Başkanı Mesut Urgancılar açılış toplantısında yer aldı. Mesut Urgancılar açılışta yaptığı konuşmada “4.5 milyar Euro’luk pazarın yüzde 60-70’ini temsil ediyoruz. Büyüyen pazarda biz de elimizden geldiğince sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz.” dedi.

OSS Konferansı büyük igi gördü

OSS üyeleri ve fuar ziyaretçileri tarafından ilgi ile beklenen ve bu sene dördüncüsü düzenlenen OSS Konferansı, 6 Nisan tarihinde TÜYAP’ta gerçekleştirildi. Automechanika Academy kapsamında düzenlenen ve yoğun ilgi gören konferans yaklaşık iki buçuk saat sürdü. Sözü ilk olarak Renault Group Satış Sonrası Global İş Birimi Başkanı Hakan Doğu aldı ve “Dünya’da Satış Sonrası Pazarı’nın Geleceği ve Dijital Dönüşüm, Trendler ve Fırsatlar” sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Eucon’un CEO’su Sven Krüger, otomotiv sektöründe 2030 eğilimlerine dair sunumunu yaptı. Dikkatle takip edilen sunumların ardından OSS Genel Sekreteri Rıfat Perahya yakın dönemde öne çıkacağı konuşulan otomotiv eğilimlerinden ve OEM’lerin otomotiv satış sonrasına gireceklerine dair yapılan tahminlerinden bahsetti. Konferans, OSS Başkanı Mesut Urgancılar moderatörlüğünde düzenlenen forum ile son buldu.

OSS fuarda sektör ile buluştu

Bölgenin en önemli uluslararası ticaret platformu olan Automechanika Istanbul’da, 9 no’lu OSS salonundaki standında üyelerini ve sektör temsilcilerini ağırlayan dernek, sektördeki diğer firmalar ile görüşerek bilgilendirmeler ve değerlendirmelerde bulundu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz