Opet Fuchs, yeni mezunlara iş, öğrencilere staj olanağı veriyor

1
1053

Opet Fuchs, sektördeki nitelikli eleman açığını azaltmak için üniversitelerin kariyer günlerine katılarak, gençlere iş ve staj olanağı sunmaya devam ediyor. Üniversite işbirlikleriyle bugüne kadar 350 gence ulaştıklarını belirten Opet Fuchs İnsan Kaynakları Müdürü Ayşegül Özel Çelenk “Hedefimiz hem ülkemizin istihdamına katkıda bulunmak hem de yeni mezunlarımızı iş hayatına hazırlamak.” diyor.

Opet Fuchs İnsan Kaynakları Birimi, sektördeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak için İstanbul Teknik Üniversitesi Kariyer Zirvesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Günleri’ni ziyaret etti. 2018’de altı yeni mezun ve 18 stajyeri OPET Fuchs bünyesine katmayı hedefleyen ekip, son sınıf öğrencileriyle iş görüşmesi yaparken, alt sınıflardaki öğrencilere ise staj olanaklarını tanıttı.

Opet Fuchs İnsan Kaynakları Müdürü Ayşegül Özel Çelenk

Şirkete davet ediyor

Sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanlara kavuşabilmesi için öğrencilere mezun olmadan ulaşmanın önemine dikkat çeken Opet Fuchs İnsan Kaynakları Müdürü Ayşegül Özel Çelenk, şu açıklamayı yaptı: “Her yıl üniversitelerimizle işbirliği yaparak, öğrencilere hem şirketimizin sektördeki yerini anlatıyoruz hem de sektörümüzün beklentilerini paylaşıyoruz. Bu yıl Koç Üniversitesi öğrencileri bizi ziyaret ederken, biz de İTÜ Kariyer Zirvesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Günleri’ne katılarak, öğrencilerimizle bir araya geldik ve mülakatlar yaptık. Konuya ilgi duyan, bizimle çalışmak isteyen gençlerimizi şirketimize davet ederek ilgilendikleri departmanların yetkilileriyle görüşmelerini sağlıyoruz. Böylece başvurdukları bölümün iş süreçleri hakkında bilgi sahibi oluyor ve kararlarını ona göre verebiliyorlar. Hedefimiz hem ülkemizin istihdamına katkı sağlamak hem de yeni mezunlarımızı iş dünyasına hazırlamak. Çalışma enerjisi yüksek yeni mezunları aramıza katarak, şirketimizin dinamikliğini de koruyoruz.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz