FIA ETRC Zolder ve Jarama yarışları 2021’e ertelendi

0
333
FIA-ETRC-2021
FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası kapsamında bu yıl Zolder ve Jarama’da gerçekleştirilecek kamyon yarışları 2021 yılına ertelendi.

FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nı (FIA ETRC) düzenleyen Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA), bu yıl Zolder ve Jarama’da gerçekleştirilecek yarışların 2021’e ertelenmesi için FIA başkanının bürosundan onay aldı.

Belçika ve İspanya’daki etkinlikler için devam eden ulusal kısıtlamaların yanı sıra belirli ülkelerden dönerken seyahat kısıtlamaları ve karantina gereklilikleri nedeniyle ETRA, FIA ve yerel organizatörlerle Zolder ve Jarama’daki FIA ETRC yarışlarının yapılabilirliği ve uygulanabilirliği konusunda görüşmeler yapıyordu.

Yüksek riskli bölgelerden dönen yolcular için farklı ülkelerde yürürlükte olan mevcut karantina düzenlemeleri, tüm ekipler katılamayacağı için adil bir rekabetin garanti edilemeyeceği anlamına geliyordu.

FIA-ETRC-2021-01
ETRA, 2020 FIA ETRC sezonunun kalan üç yarışını korumak için her türlü çabayı gösteriyor ve seçenekleri değerlendiriyor.

Belçika’daki büyük etkinliklerde seyirciler için hâlâ bir yasak olmasından ve İspanya’daki etkinliklerde yalnızca sınırlı sayıda seyirciye izin verilmesinden dolayı yarışları bu koşullar altında düzenlemek, yarışları ticari olarak da yapılamaz hale getirecekti.

ETRA, 2020 FIA ETRC sezonunun kalan üç yarışını korumak için her türlü çabayı gösteriyor ve seçenekleri değerlendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here