NISSAN Türkiye’de Genel Müdür değişimi

0
1206
nissan_EmreDogueri_2
Emre DOĞUERİ, NISSAN Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Genel Müdür Sinan ÖZKÖK’ün NISSAN Hindistan Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından son görevi Citroen Türkiye Genel Müdürü olan Emre Doğueri, NISSAN Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Doğueri, NISSAN’ın Türkiye operasyonları ile birlikte Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden de sorumlu olacak.

NISSAN, 10 Haziran 2019 itibariyle Türkiye’deki satış operasyonlarını gerçekleştiren NISSAN Otomotiv A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine Emre Doğueri’yi atadığını açıkladı. İstanbul’da görev yapacak olan Doğueri, NISSAN’ın Türkiye’deki operasyonlarının yanı sıra Kuzey Afrika ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinden sorumlu olacak.

nissan_EmreDogueri_Sinan_ozkok
Emre Doğueri, görevi Sinan Özkök’ten devralırken, Özkök ise Hindistan operasyonlarını yürütmek üzere NISSAN Başkanlığı’na atandı.

Emre Doğueri, görevi Sinan Özkök’ten devralırken, Özkök ise Hindistan operasyonlarını yürütmek üzere NISSAN Başkanlığı’na atandı. Hindistan, 4 milyon adetten fazla sektör hacmi ile Afrika, Ortadoğu ve Hindistan bölgesinin en büyük pazarı. Renault ortaklığındaki İttifak ile birlikte, NISSAN’ın Hindistan’da ayrıca yıllık 480 bin otomobil kapasiteli bir de fabrikası bulunuyor. 2015 yılından bu yana Türkiye’de NISSAN’a önderlik eden Sinan Özkök, pazarda güçlü bir büyüme gerçekleştirmişti. NISSAN’ın SUV modelleri olan Qashqai ve X-Trail, halen Türkiye’de sınıf önderliğini elinde bulunduruyor.

Otomotiv sektöründe başarılı geçmişi ile Türkiye, Fransa, Cezayir ve Suudi Arabistan’da 20 yıllık bir deneyime sahip olan NISSAN Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Emre Doğueri ise son olarak Citroen Türkiye’nin ülke operasyonlarından sorumlu Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

nissan_EmreDogueri_1
NISSAN Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Emre Doğueri ise son olarak Citroen Türkiye’nin ülke operasyonlarından sorumlu Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin NISSAN için önemli bir market olduğunu ve 2022’ye kadar Afrika, Ortadoğu ve Hindistan bölgesinde iki kat büyüme planlarında kilit bir rol oynayacağını belirten NISSAN Afrika, Ortadoğu ve Hindistan bölgesi Başkanı Peyman KARGAR, ayrıca “Son mali yılda, pazar payımız rekor seviyeye ulaştı ve Qashqai ve X-Trail modellerimiz Türkiye’nin favori SUV modelleri. İlerleyen dönemde de büyüme hedeflerimiz devam edecek.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here