Macaristan’da 250 bininci Allison şanzıman üretildi

0
1046
Allison-Transmission_250.000-sanziman_Gorsel-2
250 bininci şanzımanın üretiminin ardından Allison çalışanları ve tedarikçileri, geçtiğimiz 19 yıl boyunca Macaristan'daki şanzımanların montajındaki önemli başarılarını kutlamak için bir araya geldi.

Allison Transmission’ın Szentgotthárd, Macaristan’daki tesisi 250 bininci tam otomatik şanzımanın montajını kutluyor.

Üretilen 250 bininci şanzıman, Belçikalı otobüs ve ticari araç üreticisi olan Van Hool‘a teslim edilecek 4000 serisi Torqmatik modeli oldu.

Van Hool CEO’su Filip Van Hool konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Allison Transmission’ı bu yeni başarısından dolayı tebrik ederiz. Allison Macaristan tesisinin 250 bininci şanzımanı, Makedonya Üsküp’teki fabrikamızda üretilen Van Hool EX Avrupa tur otobüsleri modelimize monte edilecek. 2015’ten bu yana Van Hool TX, TDX ve EX şehirlerarası otobüslerimizde Allison tam otomatik şanzımanı sunuyoruz. Allison donanımlı araçlarımızın oranı, giderek daha da artıyor. Konforlu sürüş, daha düşük bakım maliyeti ve pozitif sürücü bildirimleri ile Van Hool müşterilerimiz için Allison şanzımanlar öncelikli tercih oluyor.” şeklinde konuştu.

Bu özel üretimin ardından Allison çalışanları ve tedarikçileri, geçtiğimiz 19 yıl boyunca Macaristan’daki şanzımanların montajındaki önemli başarılarını kutlamak için bir araya geldi.

Allison Transmission Macaristan Fabrika Müdürü Peter Rezsnyak, “Szentgotthárd’deki özverili ekibimiz tarafından üretilen çeyrek milyon şanzımanın, dünyanın dört bir yanındaki farklı uygulamalarda çalıştığını düşünmek bizleri gururlandırıyor.” dedi.

Allison-Transmission_250.000-sanziman_Gorsel-1
Allison Macaristan tesisinde, çeyrek milyon tam otomatik şanzıman üretildi.

Allison Transmission’ın Kuzey Amerika’nın yanı sıra Hindistan ve Macaristan’da üretim tesisleri bulunuyor. Ülkenin batısında Szentgotthárd’da bulunan Macaristan’daki tesis, dünya çapındaki OEM’lere dağıtılmak üzere 3000 ve 4000 Serisi şanzımanları üretiyor. 2000 yılında faaliyete geçen ve ardından General Motors‘un bir parçası olan fabrika, 2011 yılında yeni inşa edilen modern tesislerine taşındı. İlk olarak 3000 Serisi şanzımanları üretilirken 2005 yılında, 4000 Serisi ile üretim kapasitesi çeşitlendirildi. 2011 yılında tesis, özel uygulamalar için şanzımanların geliştirildiği “özelleştirme merkezi” ile etkinliğini artırdı.

Macaristan fabrikasında da müşterilerin daha verimli çalışabilmesini mümkün kılan dünyadaki en güvenilir ve değerli tahrik sistemlerini sunmak üzere tüm Allison üretim süreçlerini uygulanıyor.

Ek olarak 2012 yılında Szentgotthárd’da Allison Müşteri Deneyimi Merkezi ve Sürüş Pisti (ACE) hizmete sunuldu. 15 dönümlük (6 hektarlık) bu merkezde müşteriler, Allison ürünleri ve teknolojileri hakkında daha fazla bilgi alırken tam otomatik şanzımanların performansını özel sürüşler ile deneyimleyebiliyor. ACE’de hem kapalı hem de araçlar için sürüş pistinden oluşan açık bir alan bulunuyor. Böylece müşterilerin, farklı ve zorlu koşullarda Allison tam otomatik şanzımanın avantajlarını sürücü koltuğunda değerlendirmeleri sağlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here