Karsan Jest, artık yeni Euro 6 motor ve otomatik şanzımanla da alınabiliyor

1
1357

Karsan, ürün yelpazesinin amiral gemisi konumunda olan ve yollarla buluştuğu günden bu yana 6 bin 500 adetten fazla satan Jest için pazardaki dengeleri değiştirecek yenilikler gerçekleştirdi. Kullanıcılarının beklenti ve yorumlarına en üst düzeyde yanıt vermek amacıyla geliştirilen ve Jestronic adı verilen yeni model, Euro 6 ölçütlerini karşılayan ve sınıfının en güçlüsü unvanını kazanan 170 beygir gücündeki yepyeni bir motor seçeneği ile satışa sunulurken, yine kendi sınıfında ilk ve tek olan otomatik vites seçeneğiyle donatıldı. Sınırlı sayıdaki yeni Karsan Jestronic, 205 bin TL’den başlayan ltanıtıma özel fiyatlarla satışa sunuldu.

Karsan’ın ürün yelpazesinin amiral gemisi konumunda olan ve satışa sunulduğu ilk günden bu yana 6 bin 500 adetten fazla satan Jest, devrim niteliğindeki yenilikleriyle pazardaki dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor. Tamamen yeni bir model olarak ülkemizin şehiriçi toplu ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Jest‘i ilk kez 2013 yılında görücüye çıkaran Karsan, kullanıcıları ve yolcularının beklenti ve yorumlarına en üst düzeyde yanıt vermek amacıyla geliştirilerek geçtiğimiz yıl yollarla buluşan Jest+ ile tekrar iddiasını ortaya koyarken, bu yıl da büyük yeniliklere imza attı. Kendi sınıfında ilk ve tek olan otomatik vites seçeneğiyle donatılan yeni Karsan Jestronic, tanıtıma özel 205 bin TL’lik fiyatıyla temmuz ayı itibariyle satışa sunuldu. Üstelik Karsan ile Petrol Ofisi arasında yapılan anlaşma kapsamında satın alınan ilk 20 Karsan Jestronic’e bin 500 TL değerinde yakıt hediye edilecek.

Sınıfının en güçlü Euro 6 motoru, sınıfının ilk ve tek otomatik şanzımanıyla birleşti

2.3 litrelik mevcut F1A motordan tam 41 beygir daha güçlü olan ve yeni Karsan Jestronic’de görev yapan 3.0 lt hacmindeki yeni F1C motor, 170 beygir güç ve 400 Nm tork verileriyle sınıfının en güçlü motoru unvanını kazanıyor. Euro 6 ölçütlerini karşılayan yeni motor, daha güçlü ve daha esnek olmasına karşın, daha çevreci ve daha seri olmasıyla da göz dolduruyor. Üstelik bu motor seçeneğine, yine sınıfında ilk ve tek olan Jestronic adlı yeni 6 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor. Bu sayede vites değiştirme derdine son verilirken, kaptanlara büyük rahatlık sağlayarak yüksek konfor sunan otomatik şanzıman, yol hakimiyetini de önemli oranda artırıyor. Ayrıca Karsan Jestronic’e özel olarak geliştirilen gösterge panelinde yepyeni 5 inç boyutunda dijital ekran sunuluyor. Geliştirilmiş gösterge paneli üzerinden ortalama yakıt tüketimi, vites bilgisi, AdBlue bilgisi, akü voltajı bilgisi gibi bilgilere de erişilebiliyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz