New York City Temizlik Müdürlüğü yedi Mack LR Electric modeli satın alacak

0
673
mack_ny
Mack Trucks, New York City Temizlik Müdürlüğü'nün (DSNY), kentin her ilçesinde faaliyet gösterecek yedi Mack LR Electric çöp kamyonu satın almayı planladığını duyurdu.
Renault Trucks

Volvo Group kuruluşu Mack Trucks, New York City Temizlik Müdürlüğü‘nün (DSNY), kentin her ilçesinde faaliyet gösterecek yedi Mack LR Electric çöp kamyonu satın almayı planladığını duyurdu. Mack, duyuruyu 28-30 Haziran tarihlerinde Las Vegas Kongre Merkezi’nde gerçekleşen WasteExpo 2021 sırasında yaptı.

DSNY, ilk tamamen elektrikli çöp aracı olan Mack LR Electric demo modelini Brooklyn’de zorlu gerçek dünya testlerine başladığı Eylül 2020’de teslim aldı. O zamandan beri DSNY; yük kapasitesini, rejeneratif frenlemeyi, zorlu operasyonlarda genel araç performansını, çalışma menzilini ve şarj gereksinimlerini değerlendiriyor.

Mack Trucks Satış ve Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Jonathan Randall, konuyla ilgili olarak “DSNY’nin ek yedi Mack LR Electric kamyon için siparişi, Brooklyn’de test edilen mevcut LR Electric demo modelinin performansının beklentilerini karşıladığını ve hatta aştığını gösteriyor. Mack, uzun süredir atık müşterilerinin bir numaralı tercihi olmuştu ve artık e-mobilitede de endüstri lideri olmak için iyi bir konumdayız. Mack’in entegre elektrikli güç aktarma organı ile donatılan Mack LR Electric, New York City ve DSNY’nin sıfır yayım hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.” dedi.

Dünyanın en büyük belediye temizlik müdürlüğü olan DSNY, çoğunluğunu Mack kamyonların oluşturduğu 6 binden fazla araçla günde yaklaşık 12.000 ton çöp ve geri dönüştürülebilir madde topluyor.

DSNY Müdürü Edward Grayson, şunları söyledi: “New York City’de yaşayanlara fayda sağlamak için çevresel çabalarımıza yönelik mücadelemizde Mack Trucks ile devam eden ortaklığımızı dört gözle bekliyoruz. Mack LR Electric demo kamyon, iyi bir performans sergiliyor ve şehrimizin her bölgesinde bir tane olacağı zamanı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Mack-LR-Electric-with-DSNY
DSNY, ilk tamamen elektrikli çöp aracı olan Mack LR Electric demo modelini Brooklyn’de zorlu gerçek dünya testlerine başladığı Eylül 2020’de teslim aldı.

Yedi akü elektrikli araç (BEV), New York City’deki yedi bölgede (Bronx, Brooklyn North, Brooklyn South, Manhattan, Queens East, Queens West ve Staten Island) kullanılacak. DSNY, LR Electric kamyonların her birini şarj etmek için bir DC hızlı şarj cihazı kullanacak.

New York City Temizlik Müdürlüğü Destek Hizmetlerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Rocco DiRico ise şöyle konuştu: “New York City, 2040 yılına kadar sera gazı yayımlarını yüzde 100 azaltmak için iddialı bir hedef belirledi. DSNY, aynı zamanda son derece sessiz olan sıfır yayımlı bir kamyonla çevresel hedeflerimize ulaşmayı desteklemek için bu yedi Mack LR Electric çöp kamyonunu satın alıyor.

Mack, Mack LR Electric‘in bir prototipini ilk olarak WasteExpo 2018’de tanıttı ve dünyanın en büyük temizlik müdürlüğünde gerçek dünya testleri için DSNY ile ortak olma planlarını duyurdu. Mack LR Electric‘in seri üretimi 2021 yılı içinde başlayacak. Araçlar, Kuzey Amerika ve ihracat için tüm Sınıf 8 modellerinin monte edildiği Macungie, Pennsylvania’daki Mack’in Lehigh Valley Operations (LVO) tesisinde üretilecek.

Mack LR Electric modelinin SNY testi devam ediyor. DSNY’nin Mack LR Electric demo kamyonu, 448 sürekli beygir gücü ve sıfır devir/dk’den itibaren 5492 Nm tork sunan 167 kW’lik ikiz elektrik motorlarına sahip. Araç, iki hızlı Mack Powershift aktarma ve Mack’in 20865 kg’lik tescilli S462R arka akslarıyla donatıldı.

150kW, SAE J1772 uyumlu şarj sistemi ile şarj edilen dört NMC (Nikel Manganez Kobalt Oksit) lityum iyon pil, araç tahriği ve 12V, 24V ve 600V devreler üzerinden güç alan tüm yerleşik aksesuvarlar için güç sunuyor. Üç modlu rejeneratif fren sistemi, çöp kamyonunun gün boyunca artan yükünü hesaba katıyor ve aracın her gün yaptığı yüzlerce duraklamadan enerjiyi yeniden kazanmaya yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz