Karsan, “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimlerini alan ilk kuruluş oldu

0
219
Karsan-ILO-1
Karsan, kısa bir süre önce de ILO Akademi tarafından verilen “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimlerini alan ilk kuruluş oldu.

Karsan, çalışma hayatında cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi için örnek teşkil edecek kararlar almaya devam ediyor. Bu kapsamda Karsan; 2019’da Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile kadın-erkek eşitliğinin geliştirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik protokolü imzalayarak başlattığı farkındalık sürecine “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimleri ile devam ediyor. ILO standartlarına uygun olarak dünyada ilk Şiddete Sıfır Tolerans Politikası’nı oluşturan şirket olan Karsan, kısa bir süre önce de ILO Akademi tarafından verilen “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimlerini alan ilk kuruluş oldu.

ILO’nun yürüttüğü proje ve programlar kapsamında verilen eğitimlerin salgın koşullarında dijital platformda sürdürülmesi amacıyla kurulan akademinin ilk eğitimi olan “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimlerine Karsan çalışanları katıldı. 2019-2020 döneminde Karsan çalışanlarına yüz yüze verilen toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimlerinin devamı niteliğinde olan “Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimleri ile Karsan çalışanlarının farkındalığının artırılması amaçlıyor. Karsan’da kadın-erkek eşitliğinin geliştirilmesi, kadın istihdamının artırılması ve kadın-erkek eşitliğinin Karsan’ın kurumsal politikalarında sürekliliğinin sağlanması amacıyla 2019 yılında ILO ile bir işbirliği protokolü imzalanmış ve bu kapsamda Karsan’da ILO’nun geliştirdiği “Şirketlerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Modeli” uygulanmaya başlanmıştı. Model kapsamında kadın-erkek eşitliğine ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla Karsan bünyesinde yönetimde ve üretimde yer alan çalışanlara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri verilmişti.

Karsan-ILO-2
“Şiddete Sıfır Tolerans” eğitimleri ile Karsan çalışanlarının farkındalığının artırılması amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here