Motul’dan yüzde 100 sentetik motor yağı

0
380
Motul-Specific-01
Motul Specific Serisi

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Motul, araç üreticileri ile yakın çalışarak, araç üretici onaylı yüzde 100 sentetik motor yağlarını tüketicilerin kullanımına sunuyor. Otomobil sınıfına yönelik yüksek kaliteli Motul 8100 ve Specific serisi yağlarındaki onaylar sayesinde araçlarda motor ömrü uzuyor ve yakıt tasarrufu sağlanıyor. Motul, üretici onaylı ürünleri ile araçlar için en doğru motor yağlarını kullanıma sunarken, araç ömrüne olan katkısı sayesinde araç sahipleri de tasarruf ediyor.

Motor yağında tavsiye değil onay aranmalı

Araç sahipleri için motor yağı seçiminde en önemli unsurlardan biri kullandıkları yağların üretici onayına sahip olması. Üreticilerin belirttiği şekilde doğru zamanda ve doğru özelliklere sahip motor yağı ile yapılan periyodik bakımlar sayesinde aracın motor ömrü uzadığı gibi, motor içi sürtünmeler azaldığı için yakıt tüketimi ve de buna bağlı olarak emisyon değerleri de düşüyor.

Araç üreticileri uzun yıllardır motorun verimliliğini artırmak ve kirliliğe neden olan zararlı egzoz emisyonlarını azaltmak için çalışıyor. Madeni yağ üreticileri, bu yüksek standartları sağladığı takdirde üretici onay sertifikası almayı hak kazanıyor. Motul, araç üretici onayları konusunda dünyanın en önde gelen madeni yağ üreticileri arasında yer alıyor.

Örneğin, Motul’un 8100 X-clean 5W40 ürünü, en çok araç üretici onayına sahip ürünlerden biri. BMW, Fiat, Ford, GM-Opel, Mercedes-Benz, Porsche, Renault ve VW onaylarına sahip bu madeni yağ, ACEA C3 standartlarını da karşılıyor. Bu bilgiler Motul ürün ambalajları üzerinde tüm kullanıcıların kolaylıkla görebileceği şekilde yer alıyor. Bunun dışında araç sahipleri aracına uygun yağı seçmek için Motul web sitesindeki yağ seçici uygulamasından faydalanabiliyorlar. Böylelikle servis ve garajlarda kullanılan motor yağının doğruluğundan da emin olabiliyorlar.

motul-OEM-GORSEL2
Motul’un 8100 X-clean 5W40 ürünü, en çok araç üretici onayına sahip ürünlerden biri. BMW, Fiat, Ford, GM-Opel, Mercedes-Benz, Porsche, Renault ve VW onaylarına sahip bu madeni yağ, ACEA C3 standartlarını da karşılıyor. Bu bilgiler Motul ürün ambalajları üzerinde tüm kullanıcıların kolaylıkla görebileceği şekilde yer alıyor.

Araçlar riskten korunmalı

Periyodik bakımlar esnasında tavsiye niteliğinde piyasaya sunulan motor yağları kullanıldığı takdirde araç üreticisi, yaşanabilecek sorunlar ile ilgili sorumluluk kabul etmiyor. Onaysız bir yağ kullanımı sonucu olası herhangi bir motor arızasında, üreticiler, araç garanti süresinde olsa dahi aracı garanti kapsamına almama hakkına sahip. Ancak doğru üretici onaylı yağların kullanımı ile araç garanti kapsamında kalıyor. Bu sebeple Motul, ürünleri için, araç üreticisi onay sertifikası almayı öncelik olarak görüyor.

Motul ürünleri son nesil uluslararası standartlara uygun olmanın yanı sıra araç üreticileri tarafından da test edilip resmi olarak onaylandığı için, servisler ve araç sahipleri tarafından güvenle tercih ediliyor. Aynı anda birden çok markanın onayına sahip üstün teknolojili ürünler, servislerin işlerini kolaylaştırırken lojistik sorunlarının da önüne geçiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz