TEB Cetelem web sitesi yenilendi

0
299
TEB_Cetelem_Genel_Muduru_Stephane_Becoulet
TEB Cetelem Genel Müdürü Stephane Becoulet

Otomotiv ve finans sektöründe dijital teğilimlerin öncüsü TEB Cetelem, yenilenen web sitesi, Online Taşıt Kredisi başvurusu özelliği ve mesafeli kredi sözleşmesi projesiyle müşterilerine; tüketici finansman sektöründe ilk olan chatbot uygulamasıyla da iş ortaklarına teknolojik çözümler sunuyor.

Dijital transformasyon programı kapsamında TEB Cetelem, müşterilerine ve iş ortaklarına daha da kaliteli bir deneyim yaşatmak amacıyla web sitesini yeniledi. Kullanıcı dostu tasarımıyla yenilenen TEB Cetelem’in web sitesi (www.tebcetelem.com.tr), mobil cihazlarla uyumlu (responsive design) bir yapıya sahip. Site içi arama motoru özelliğiyle kullanıcıların tek adımda istedikleri sayfaya ulaşmasını kolaylaştıran web sitesinde, en çok ziyaret edilen Hesap Makinesi özelliği de yenilendi. Bu sayede, farklı kriterlere göre hesaplama yapılması ve aylık kredi taksit tutarı bilgisine ulaşılması mümkün. Ayrıca web sitesinde, TEB Cetelem’in iş ortakları arasında yer alan Türkiye’nin seçkin otomobil markalarına ait kampanyaların bilgisi de yer alıyor.

TEB Cetelem paydaşlarına hayatı kolaylaştıracak çözümler sunuyor

Hem müşterilerine hem de birlikte çalıştığı yetkili satıcılara yönelik hayata geçirdiği dijital geliştirme ve yeniliklerle TEB Cetelem’in bir tüketici finansman şirketinin çok ötesinde olduğunun altını çizen TEB Cetelem Genel Müdürü Stephane Becoulet, şunları söyledi: “Üreticiler, distribütörler, bayiler ve sürücüler de dahil olmak üzere sektörün tüm oyuncuları için ‘iş ortağı’ konumundayız. Yenilenen web sitemiz, online Taşıt Kredisi başvurusu özelliğimiz, hayata geçirdiğimiz mesafeli kredi sözleşmesi projemiz ve sektörde ilk olarak başlattığımız chatbot uygulamamızla tüm paydaşlarımıza hayatlarını kolaylaştıracak teknolojik çözümler sunuyoruz.

1995’te kurulan ve tüketici finansmanı sektöründe faaliyet gösteren TEB Cetelem’in 2007’den bu yana TEB-BNP Paribas iştiraki olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Becoulet, “Taşıt kredisi alanında uzmanlaşan TEB Cetelem, Türkiye’nin seçkin otomobil markaları ile kurduğu iş ortaklıklarıyla müşterilerine sıfır ve ikinci el otomobiller, motosikletler için taşıt kredisi sunuyor, ‘satış noktasından hizmet’ iş modeliyle müşterilerine araçlarını satın aldıkları noktada kredi kullanma imkânı sağlıyor. Yaptığımız teknolojik yatırımlarla iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırmayı, teknolojik çözümlerimizle dijital trendlerin öncüsü olmayı sürdürüyoruz.” dedi.

tebcetelem_Sosyal_Medya_1
TEB Cetelem; yenilenen web sitesi, Online Taşıt Kredisi başvurusu özelliği ve mesafeli kredi sözleşmesi projesiyle müşterilerine; tüketici finansman sektöründe ilk olan chatbot uygulamasıyla da iş ortaklarına teknolojik çözümler sunuyor.

Online Taşıt Kredisi’ne sadece iki adımda başvuru

TEB Cetelem, yenilenen web sitesiyle taşıt kredisi başvuru sürecini kolaylaştırırken, iş ortağı olmak isteyen yetkili satıcıların da yine web sitesi üzerinden başvuru yapmasına imkan sağlıyor. Yenilenen ‘Online Taşıt Kredisi’ başvuru sayfası ile sadece iki adımda hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurusu yapılabiliyor. Kullanıcılar web sitesi üzerinden başvuru tipini seçtikten sonra, kredi başvurusunda bulunmak istedikleri aracın marka, model bilgilerini, talep ettikleri kredi tutarını ve vadeyi girebiliyor. Yetkili satıcıyı seçip iletişim bilgilerini de kaydeden kullanıcılar başvurularını iki adımda hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamış oluyor.

2018 yılında 483 adet online kredi başvurusu ile toplam 41.3 milyon TL’lik kredi kullandıran TEB Cetelem, yenilenen Online Taşıt Kredisi başvurusu uygulamasıyla kullandıracağı kredi tutarını artırmayı hedefliyor.

Mesafeli kredi sözleşmesiyle dijital ve kağıtsız işlem

TEB Cetelem, 2018 yılında hayata geçirdiği ve BNP Paribas Personal Finance Bölge İnovasyon ödülünü kazandığı sigorta mesafeli satış projesi ile kredi süreçlerinin dijitalleşmesi yolunda attığı önemli adımı, tüm kredi süreçlerine uyarlayarak müşterilerine tam anlamıyla bir dijital kredi deneyimi yaşatmaya başladı. Mesafeli kredi sözleşmesi projesiyle, kredi başvurusu esnasında, müşterinin cep telefonuna gönderilen SMS içeriğindeki kod ile alınan elektronik onay sayesinde yılda yaklaşık 800 bin sayfa daha az çıktı alınması sağlanırken, bu dijital kredi süreci hem müşteriler hem de bayiler için sıra dışı bir deneyim olacak.   

‘ChatDost’ ile iş ortaklarına hızlı çözüm yolları sunuluyor

TEB Cetelem, iş ortağı yetkili satıcıları ile online olarak anlık iletişim kurmak amacıyla sektöründe ilk olarak bir chatbot uygulaması hayata geçirdi. ‘ChatDost’ adlı uygulamasıyla TEB Cetelem, yetkili satıcıların ürün ve hizmetlerle ilgili ilettiği soruları hızlı bir şekilde yanıtlamayı ve anlık iletişim kurarak iş süreçlerini hızlandırmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here