Motul, yeni motor yağları geliştirdi

1
1067

Araç üreticileri uzun yıllardır, motorun yakıt verimliliğini artırmak ve kirlenmeye neden olan yayımları (g.CO2/km.) azaltmak için çalışıyor. Yakıttaki kimyasal enerji tamamıyla motordan tekerleklere aktarılamıyor. Motordaki çeşitli kısımlarca harcanan bu enerjinin önemli bir kısmını iç sürtünmeler oluşturuyor. İç sürtünmeleri azaltmak hem yakıt verimini artıracağı hem de buna bağlı olarak yayımları düşüreceği için düşük viskoziteli ve daha yüksek teknolojili yağların kullanımı gün geçtikçe artıyor.

Motul, araç üreticileri ile gücünü birleştirerek motor verimliliğini iyileştirmek amacıyla yüzde 100 sentetik ve düşük viskoziteli dört yeni yağ geliştirdi. Bu yeni ürünler (0W-20 ve 0W-30), yüzde 3’e kadar yakıt tasarrufu sağlamak ve verimliliği yüzde 4 civarında artırmak için tasarlandı.

Bu yeni yağlar ayrıca yağlama özellikleri ve katkı maddeleri sayesinde tortu oluşumunu sınırlandırıyor, aşınmayı azaltıyor ve yağın temel özelliklerini etkin bir şekilde koruyarak daha uzun süre kullanılmasına olanak veriyor.

Yeni ürünler, son nesil uluslararası standartlara uygunluğun ötesinde araç üreticileri tarafından test edilip resmi olarak onaylanarak Motul Spesific Serisi içerisinde yer alıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz