Mitsubishi Motors, Avrupa’daki satışlarını ilk 9 ayda yüzde 16 artırdı

1
514

Avrupa’da 2018 yılının başında piyasaya sunulan Eclipse Cross ilk 9 ayda 22 bin 369 adet satıldı. Outlander PHEV’ın süregelen başarısının da desteklediği bu sonuçlarda Mitsubishi Motors’un Avrupa’daki toplam satışlarının yüzde 79’unu SUV, yüzde 11.5’ini ise elektrikli araçlar oluşturuyor.

Mitsubishi Motors, 2018 yılının ilk 9 ayında Avrupa’da yüzde 16 oranında bir artış ile satışlarını 137 bin 48 adet olarak gerçekleştirdi. Mitsubishi Motors, geçen yılın aynı döneminde Avrupa’da 117 bin 921 adet araç satmıştı.

2018 yılında coupe SUV otomobili Eclipse Cross’u Avrupa’da piyasaya sunarak ürün yelpazesini genişleten Mitsubishi Motors, ilk 9 ayda 22 bin 369 adet Eclipse Cross satışı gerçekleştirdi. Popülerliği her geçen gün artan Outlander PHEV ise ilk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine kıyasla satışlarını yüzde 8 oranında artırarak 14 bin 239 adet satıldı. Mitsubishi Motors’un Avrupa’da yakaladığı başarıda bu iki lokomotif ürün önemli rol oynadı. Yeni satış ve pazarlama stratejisinin katkısıyla Mitsubishi Motors, Avrupa’daki pazarlarının 9’unda ciddi büyüme kaydetti.

Yılın ilk 9 ayındaki başarılı sonuçları değerlendiren Mitsubishi Motors Avrupa’nın yeni Başkan ve CEO’su Bernard Loire, şunları söyledi: “Mitsubishi Motors, özellikle bu yılın başında daha genç ve daha tasarım odaklı bir müşteri grubunu hedefleyen coupe SUV otomobili Eclipse Cross’un piyasaya sürülmesi ve düşük 46 g/km ile halen yeni WLTP salım rejimi ile uyumlu çok az sayıdaki plug-in hibrit araçtan biri olan Outlander PHEV’ın süregelen başarısının sağladığı güçlü destek ile Avrupa’daki hızlı büyümesini sürdürüyor. İlk 9 ayda Avrupa’da satışı yapılan Mitsubishi Motors araçlarının yüzde 79’u SUV sınıfında olurken, elektrikli otomobiller ise, aynı dönemde toplam satışların yüzde 11.5’i gibi ciddi bir oranı temsil ediyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here