Michelin lastikli Porsche Panamera’dan tur rekoru

0
585
Michelin_Porsche_Panamera_Record_2
MICHELIN Pilot Sport Cup 2 lastiklerini kullanan yeni Porsche Panamera, 20,832 kilometrelik Almanya Nurburgring Nordschleife pistinde 7 dakika 29,81 saniyelik süre yakalayarak “süper spor otomobiller” için yeni bir tur rekoruna imza attı.

Özel geliştirilmiş MICHELIN Pilot Sport Cup 2 lastiklerini kullanan yeni Porsche Panamera, 20,832 kilometrelik Almanya Nurburgring Nordschleife pistinde 7 dakika 29,81 saniyelik süre yakalayarak “süper spor otomobiller” için yeni bir tur rekoruna imza attı.

Kullanıcılarına güvenlik, konfor ve yüksek performans sunan dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, yeni Porsche Panamera’nın Almanya Nurburgring Nordschleife pistinde yeni bir tur rekoruna imza atmasına destek oldu. Özel geliştirilmiş MICHELIN Pilot Sport Cup 2 lastiklerini kullanan yeni Porsche Panamera, 20,832 kilometrelik yarış pistinde 7 dakika 29,81 saniyelik süre yakalayarak “executive otomobiller” için yeni bir tur rekorunun sahibi oldu.

Porsche test sürücüsü Lars Kern, “Otomobilin gelişmiş yanal dinamiği ve yeni Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerin artırılmış çekiş seviyesinin Schwedenkreuz’da önemli bir etkisi oldu. Burada daha önce Panamera ile mümkün olduğunu düşünemeyeceğim viraj hızlarına ulaşmayı başardım.” diye konuştu.

Michelin_Porsche_Panamera_Record_1
Pilot Sport Cup 2 lastiklerin Michelin ve Porsche mühendisleri tarafından ortak üretimi esnasında, lastikler, yeni Panamera’da Porsche’nin ihtiyaç duyacağı özelliklere uyacak şekilde optimize edildi ve tasarlandı.

Dayanıklılık, yol tutuşu ve güvenlik bir arada

Pilot Sport Cup 2 lastiklerin Michelin ve Porsche mühendisleri tarafından ortak üretimi esnasında, lastikler, yeni Panamera’da Porsche’nin ihtiyaç duyacağı özelliklere uyacak şekilde optimize edildi ve tasarlandı. Bunun sonucunda, hem çok yüksek çekiş seviyeleri, tutarlı performans ve mükemmel ön/arka dengesi sunan hem de yuvarlanma direncine ilişkin Avrupa düzenlemelerine (R117-2) özellikle uyan lastikler geliştirildi.

Halihazırda 918 Spyder, Cayman GT4, 911 GT3 ve GT3 RS ve 911 GT2 RS dahil, Alman üretici tarafından üretilen sayısız sınıf lideri otomobile orijinal ekipman olarak takılan MICHELIN Pilot Sport Cup 2 lastiklerinde motor sporlarının en üst seviyeleri için geliştirilen teknolojiler kullanılıyor. Bu teknolojiler kara yolu sürücülerinin hizmetine sunularak, kullanıcılara çok bileşenli teknoloji ve gövde tasarımları ile üst düzey dayanıklılık, çekiş, yol tutuşu ve emniyet seviyelerinden faydalanmalarını sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz