MICHELIN CrossClimate +, aşınmış lastiklerle ilk kez gerçekleştirilen testte önder oldu

0
1176

Michelin’in “3PMFS” kış sertifikalı ilk yaz lastiği CrossClimate+, AutoBild tarafından gerçekleştirilen testlerde “Şampiyon” seçildi.

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, hareket yeteneğini artıracak sürdürülebilir hareketlilik çözümleri geliştirmeye devam ediyor. İlk kilometreden son kilometreye kadar yüksek performans sunan lastikler tasarlayan Michelin’in 3PMFS kış sertifikalı ilk yaz lastiği CrossClimate+, Alman otomobil dergisi AutoBild tarafından gerçekleştirilen testlerde “Test Şampiyonu” derecesiyle birinci sırada yer aldı.

Farklı aşınma seviyelerinde dahi yüksek performans

Dünyada ilk kez, hem yeni hem de aşınmış lastiklerin 11 farklı kategoride performanslarının karşılaştırıldığı testlerde MICHELIN CrossClimate+, farklı aşınma seviyelerinde dahi yüksek performans kaydetti. Rakip markalarda aşınmış lastiklerin birçoğu pek çok alanda performans kaybına uğrarken CrossClimate+ performansıyla zirvede yer aldı.

Michelin’in “3PMFS” kış sertifikalı ilk yaz lastiği CrossClimate+, AutoBild tarafından gerçekleştirilen testlerde “Şampiyon” seçildi.

Lastiklerinizi yasal diş derinliği sınırından önce değiştirmeyin

Lastiklerin yasal sınırdan önce değiştirilmemesi gerektiğini savunan ve sürdürülebilir bir dünya için lastiklerin optimum faydalanma süresince kullanılması için teknolojiler geliştiren Michelin, testlerde elde ettiği sonuçlarla da “programlı uzun ömürlülük” stratejisinin başarısını kanıtlamış oldu. 2 mm diş derinliğinde bile yüksek seviyede yol tutuşu sağlayan CrossClimate+ lastiklerinin, 4 mm’de değişime ihtiyaç duymadan performansını kanıtladığı ve rakiplerini geçtiği görüldü.

CrossClimate+, her zeminde farkını kanıtladı

AutoBild tarafından gerçekleştirilen testlerde CrossClimate+, “Tüm ömrü boyunca dengeli performans sunan çok yetenekli bir lastik”, “Açık ara, dört mevsim rakiplerine göre en uzun ömürlü lastik”, “Karlı zeminde, 2mm diş derinliğinde dahi güvenli yol tutuşu sunan tek lastik” olarak başarısını kanıtladı. Ayrıca CrossClimate+’ın ıslak zeminde 2 mm diş derinliğine sahipken fren mesafesi, rakiplerinin 4mm’deki fren mesafesinden kısa olmasıyla önemli bir fark yarattı.

Michelin CrossClimate+

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz