Michelin, ticari filo telematik servis sağlayıcısı NexTraq şirketini satın aldı

0
1566

Dünya lastik çözümleri devi Michelin, ABD kökenli ticari filolar için telematik servis sağlayıcısı olan NexTraq şirketini satın aldı. Lastik sektöründe yeniliklerin önünü açan Michelin, teknolojik üstünlüğünü NexTraq’ı satın alarak güçlendiriyor.

Bir otomobilin uzak bir yer ile arasındaki bilgi alışverişini sağlayan telematik sistemler alanında faaliyet gösteren NexTraq’ı bünyesine katan Michelin Grup, dijitalleşen dünyada lastik çözümleri alanında sunacağı yeni teknolojilerin de ipucunu vermiş oldu.

Küresel bir yakıt kartı ve iş gücü ödeme ürünleri tedarikçisi olan FLEETCOR Technologies’in iştiraki olan NexTraq, sürücü güvenliği, yakıt yönetimi ve filo verimliliğinin artırılması konusunda çözümler sunuyor. 2000 yılında kurulan şirket, kurulduğu günden bu yana pek çok küçük ticari taşıt filosu için GPS filo yönetim çözümleri sunan önder bir şirket konumuna geldi.

NexTraq satın alması ile ilgili konuşan Michelin America Ağır Vasıta Lastikleri Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Ralph Dimenna, “Dünya çapında hızla büyüyen bir iş kolu olan telematik ve filo yönetimi hizmetleri, Michelin Grubu’nun genel planları içerisinde büyük bir önemli teşkil ediyor. Bu satın alma işleminin ardından NexTraq’ın operasyonel gelirini neredeyse yüzde 400 oranında büyütmeyi ve büyük bir kazanç elde etmeyi başardık.” dedi.

117 çalışana, yaklaşık 7 bin filo müşterisine ve 116 bin bireysel aboneye sahip olan NexTraq, Michelin bünyesinde bağımsız olarak faaliyet gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz