Mercedes-Benz X-Class ve Sprinter okul servisi, filo müşterileri ile buluştu

0
1542
Renault Trucks

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar, Güsem Yeşil Vadi’de düzenlenen organizasyonda, X-Class, Vito ve yeni yönetmeliğe uygun üretilen Sprinter okul servisi modellerini filo müşterileri ile buluşturdu.

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, Pazarlama ve Ürün Müdürü Onur Ahi, 2. El Satış Müdürü Faruk Özer, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Hafif Ticari Araçlar ve Otomobil Satış Müdür Yardımcısı Gökay Temiz, İstanbul Bölge (Filo) Satış Koordinatörleri ve İstanbul Bayileri Satış Müdürleri’nin katılımıyla 9 Ağustos 2018 tarihinde Güsem Yeşil Vadi’de düzenlenen “Filo Müşterileri-Test Sürüşü” etkinliği ile Mercedes-Benz X-Class’ı müşterilerine deneyimletti.

Katılımcılara off-road deneyimi yaşama fırsatı sunan etkinlik kapsamında, yeni yönetmeliğe uygun olarak üretilen Sprinter okul servisi de sergilenerek müşterilerin beğenisine sunuldu.

Mercedes-Benz X-Class

Pick-up pazarına hızlı bir giriş yapan ve pazarın değişen ihtiyaçlarına göre tasarlanan Mercedes-Benz X-Class; çift çıtalı ön ızgarası, güçlü duruşunu destekleyen uzun motor kaputu ve uzun geniş farlarla donatılıyor.

Mercedes-Benz X-Class, X 220 d (163 BG/120kW) ve X 250 d (190 BG/kW) olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuyor.

X-Class, on iki tuşlu multifonksiyonel direksiyon simidinin ayarlanabilir özelliği sayesinde ergonomik vücut duruşunu iyileştiriyor ve rahat bir pozisyonda sürüş keyfini mümkün hale getiriyor. Mercedes-Benz X-Class, tüm zeminler için dört tekerlekli çekiş sistemi sunuyor. Araç, low mod (Düşük hızda 4×4) ve 4MATIC kilitli aks diferansiyeli ile her türlü yol ve zemin koşulunun üstesinden gelebiliyor.

Mercedes-Benz X-Class; kullanıcısına Pure, Progressive ve Power modelleri olmak üzere üç farklı donanım seçeneği, sürekli veya arkadan çekiş moduna da alınabilen dört tekerlekten çekiş, 6 ileri manuel şanzıman veya 7 ileri otomatik şanzıman olmak üzere pek çok çeşitlilik sunuyor.

Mercedes-Benz X-Class, konfor ve güvenlik donanımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kaza anında çarpışmanın etkisini azaltan ön ve arka burulma noktalarıyla oluşan aracın sağlam gövdesi yüksek güvenlik seviyesi için temel oluştururken, yedi adet hava yastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da pasif güvenliği destekliyor. Aktif güvenlik ise “Aktif Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor. Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi, ön ve arkada disk frenler standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak altı adet LED kümesi ile sınıfının en yüksek aydınlatma seviyesini sunan LED farlar ve 360 derece geri görüş kamerası da sipariş edilebiliyor.

Mercedes-Benz Sprinter Okul Servisi

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına hazır olan Mercedes-Benz Sprinter okul servisi; araç içi yolcu bölümünün dışardan görülmesine olanak sağlayan camları, dış kamera sistemi, 30 gün süresince kayıt tutabilen araç içi kamera ve araç takip sistemi, 3 nokta ayarlanabilir emniyet kemerli yolcu koltukları, sürüş sonrasında koltuklarda yolcu bulunması halinde veya duyarga arızası durumunda sürücüye sesli ve görsel ikaz veren duyargalı koltuk sistemi, ön ve arka klima ile yeni standartların tamamını karşılıyor.

Mercedes-Benz Sprinter, okul servis araçları yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilmiş güncellemelerle birlikte öğrencilerin güvenli yolculuk yapmasını sağlıyor.

Yönetmelikteki yeni araç standartları

Sınıfında sunduğu üstün güvenlik özellikleriyle öne çıkan Mercedes-Benz Sprinter, 9’uncu nesil ADAPTIVE ESP (Elektronik Dengeleme Programı) ile değişken yük ağırlığını dikkate alarak aracın ağırlık noktasını kendi hesaplıyor ve bu da güvenliği daha da arttırıyor.

Ayrıca Mercedes-Benz Sprinter, yönetmeliklere uygun olarak Rüzgâr Savrulma Asistanı, Yağmurda Fren Desteği, Rampa Kalkış Desteği, Çarpışma Önleme Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Fren Lambaları, Sıkışma Önleyici Orijinal Elektrikli Kapısı özelliklerine sahip.

Mercedes-Benz Sprinter okul aracı koltuklarındaki duyargalar sayesinde, sürüş sırasında ve sürüş sonunda koltuklarda oturan öğrenciler algılanıp, ön göğüs bölümünde yer alan ekranda sürücüye gösteriliyor. Mercedes-Benz Sprinter okul aracı kontağı kapatıldıktan sonra duyargalar yeni yönetmeliğe uygun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Araç kapatıldıktan sonra koltukta oturan bir öğrenci olması durumunda, sürücü araç tarafından sesli ve görsel olarak bir dakika boyunca uyarılıyor. Sistemin bir arıza algılaması halinde sürücü yine sesli ve görsel olarak ikaz ediliyor.

Yeni yönetmelik gereğince yolcu bölümünde araç içi mekânının görülmesini sağlayan camlar ile birlikte öğrenciler güven içinde taşınıyor.

Mercedes-Benz Sprinter okul servisinde 2018 yılı itibariyle standart olarak iç ve dış kamera sistemi bulunup, bu sistemden alınan görüntüler sürücünün önünde yer alan ekrana aktarılıyor. Bu sayede, çocukların ulaşımı, araca binişleri ve inişleri güven içinde sağlanıyor. İhtiyaç halinde 30 güne kadar olan kayıtlara erişim sağlanıyor.

Yönetmelik gereği zorunlu hale getirilen TSE standartlarına uygun araç takip sistemi ile birlikte, Mercedes-Benz Sprinter okul araçlarının rotaları 30 gün boyunca kaydediliyor.

Öğrencilerin boylarına göre ayarlanabilen üç noktadan bağlantılı emniyet kemerli koltuklar, öğrencilerin güvenliği ve konforunu arttırıyor.

Standart ön ve arka klima sistemleriyle öğrencilerin konforlu bir yolculuk yapmaları sağlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz