Mercedes-Benz Türk, Beton İzmir 2018 Fuarı’na katıldı

0
1602

Aksaray kamyon fabrikasında üretilen Mercedes-Benz Arocs inşat kamyonları Beton İzmir 2018 Fuarı boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.  

Mercedes-Benz Türk, 25-28 Nisan tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenen Beton İzmir 2018 Fuarı’na katılıyor ve hızlı büyümesini sürdüren inşaat sektörüne verdiği hizmeti güçlendirmek amacıyla sektör temsilcileriyle bir araya geliyor.

İnşaat ürün yelpazesi içerisinde ön plana çıkan Mercedes-Benz Arocs 4142 B, Arocs 4142 K ve Arocs 1842 LS araçlarını fuarın C Salonu’nda sergileyen Mercedes-Benz Türk, fuarda sektörün farklı çözümlere yönelik ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Aksaray kamyon fabrikasında üretilen Arocs’lar yüksek beygir gücünde Euro 6 motorları, standart olarak sunulan Powershift otomatik şanzımanları, çeşitli üstyapıların kolaylıkla monte edilmesine olanak tanıyan kesintisiz delikli ve mukavemeti artırılmış şasileriyle Beton İzmir 2018 Fuarı boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır: “Güçlü, sağlam, ekonomik Arocs kamyon ve çekiciler ile standartları yeniden belirliyoruz

Beton İzmir 2018 Fuarı’na katılan ve Mercedes-Benz standında ziyaretçiler ile buluşan Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır, “Yarım asrı aşkın süredir Türkiye’de hizmet veriyoruz. Bugüne kadar Anadolu’nun bağrında Aksaray kamyon fabrikamıza 470 milyon Euro yatırım yaptık. Mercedes-Benz Türk olarak Türkiye’deki her üç kamyondan ikisini biz üretiyoruz. Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikamızda 250 bininci kamyonumuzu banttan indirdik. Araçlarımızı Türkiye pazarı dışında başta Avrupa olmak üzere beş kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihraç ediyoruz. İhracat rakamımız fabrikamızın kurulduğu 1986 yılından bu yana 45 bin adedi aştı. Yatırımlarımız tam gaz sürüyor. Tüm bu rakamları daha da yukarıya taşımak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mercedes-Benz Arocs kamyon ve çekicilerimiz her koşulda işinin uzmanı diyoruz. Bu araçlarımızda gücü, sağlamlılığı ve verimliliği harmanlayarak inşaat sektöründeki araç standartlarını tekrar belirledik. Beton sektörünü önemsiyoruz, bu alanda uzun yıllardır Türkiye Hazır Beton Birliği ile işbirliğimizi ve onlara desteğimizi sürdürüyoruz. Sektörün tüm ihtiyaçlarına yanıt veren ürün yelpazemizle önderliğimizi korumayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Beton transmikser şoförlerini Mercedes-Benz Türk eğitiyor

Mercedes-Benz Türk ve Türkiye Hazır Beton Birliği’nin 13 yıllık işbirliği, 2018 yılında da sürüyor. Yıl boyu her ay, başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin farklı kentlerinde transmikser şoförleri için Mercedes-Benz Türk sponsorluğunda eğitimler gerçekleştiriliyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği, mesleki bir kuruluş olarak hazır beton sektörünü her yönden geliştirerek, uluslararası standartlara uygun, kalite bilinci yüksek bir sektör haline getirmek amacıyla eğitim faaliyetlerine özel ve kamu kuruluşları desteğini alıyor. Bu hedefi destekleyen Mercedes-Benz Türk, 2005 yılından beri kesintisiz olarak transmikser şoförleri kursunun sponsorluğunu üstleniyor. Mercedes-Benz Türk’ün yılların tecrübesine sahip kadrolu uzman eğitmenleri tarafından hazırlanan ve sürekli güncellenen eğitim içeriği ile teorinin yanında pratik eğitimlerle katılımcıların gerçek senaryolar için en iyi şekilde hazırlanması sağlanıyor. Transmikser şoförlerini mesleki anlamda bilinçlendirmek ve ehliyetli operatörlerin istihdamını teşvik etmek amacıyla bu desteği sağlayan Mercedes-Benz Türk, eğitim içeriğinde araç bakımı, ekonomik ve güvenli sürüş teknikleri, transmikser kullanım kuralları, iş güvenliği gibi birçok farklı ve temel konuyu ele alıyor.

Eğitim amacıyla THBB’ne tahsis edilen bir adet Mercedes-Benz mikser üstyapılı eğitim aracı ile kursiyerler teoride edindikleri bilgileri trafiğe kapalı bir alanda sürüş sırasında pratiğe dönüştürme fırsatına sahip oluyorlar. Eğitim aracı üzerinde devrilmeme eğitimi, aracın off-road (yol dışı) ve on-road (yol) olmak üzere farklı zemin ve şartlarda kullanımına ilişkin bilgiler, uygulamalı olarak veriliyor. Yılda yaklaşık bin kişiye verilen bu eğitimlerin sonunda sınavlar yapılarak, başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu’nun onayının da bulunduğu sertifikalar veriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz