Mercedes-Benz Türk, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın etkinlik sponsoru oldu

2
1637

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile 16 yıldır işbirliği yapan Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin de ev sahipliğinde düzenlenecek 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın etkinlik sponsoru oldu.

31 Ağustos’ta başlayıp 17 Eylül’de Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak final maçıyla bitecek organizasyon için Mercedes-Benz Türk, 100 araçlık bir filo sağlıyor.

Bu yıl 50’nci yıl dönümünü kutlayan Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin de ev sahiplerinden biri olduğu 2017 FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın etkinlik sponsoru oldu. 2001 yılından beri Türk Milli Basketbol Takımları resmi sponsorluğunu sürdüren Mercedes-Benz Türk, Türk basketbolu için bu önemli organizasyonda Türkiye Basketbol Federasyonu TBF ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği kapsamında; otomobil, hafif ticari taşıt ve otobüsten oluşan 100 araçlık Mercedes-Benz filosu organizasyonun hizmetine sunuldu.

Finaller İstanbul’da oynanacak

2017 FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye Basketbol Federasyonu’na FIBA ve katılımcıların kullanımı için Mercedes-Benz Türk tarafından 35 adet otomobil, 47 adet hafif ticari taşıt ve 18 adet otobüs tahsis edildi. FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası, tarihinde ilk kez dört farklı ülkenin (Romanya, Finlandiya, İsrail ve Türkiye) ev sahipliğinde yapılacak. Bir grubun tüm maçları ve finalleri ise İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Mercedes-Benz Türk tüm takımlara şimdiden başarılar diliyor

2001 yılında başlatılan Türk Milli Basketbol Takımları sponsorluğunu gururla sürdüren Mercedes-Benz Türk, Milli Takımlar’ın resmi sponsoru olarak hem federasyona hem de A Basketbol Milli Takımı’na destek olmaktan onur duyduğunu açıkladı. Bu yıl 50’nci yıl dönümünü kutlayan Mercedes-Benz Türk, başta Türkiye olmak üzere şampiyonaya katılacak tüm takımlara başarılar diliyor.

2017 FIBA Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası

31 Ağustos’ta başlayıp 17 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek olan ve Romanya, Finlandiya, İsrail ve Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek 2017 FIBA Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye’nin yer aldığı D Grubu karşılaşmalarının fikstürü ise şöyle:

Tarih A Takımı B Takımı
1 Eylül 2017 Türkiye Rusya
2 Eylül 2017 İngiltere Türkiye
4 Eylül 2017 Sırbistan Türkiye
5 Eylül 2015 Türkiye Belçika
7 Eylül 2015 Letonya Türkiye

 

17 Eylül’de İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak final maçıyla şampiyonanın galibi belirlenecek.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz